אמנות הפיוס, איך למחוק מריבות ולהתחיל מחדש

החיים מנוקדים ברגעים של אי הבנה וסכסוכים שיכולים לפעמים להוביל למשברים במערכות היחסים שלנו עם אחרים. בהקשר זה, אמנות הפיוס היא מיומנות רבת ערך לחידוש דיאלוג, לפתרון סכסוכים ולהתחלה מחדש. מאמר זה דן בשלבים המרכזיים השונים לתהליך פיוס מוצלח, בין אם בעבודה, עם משפחה, חברים או בבית הספר.

להכיר בטעויות שלך ולקבל את הטעויות שלך

ראשית חיוני לגלות ענווה ולהכיר באחריות בסכסוך. קבלת עוולותיו של אדם לא רק מפחיתה מתחים, אלא גם יוצרת אקלים התורם לדיאלוג. זהו גם צעד ראשון לקראת אמפתיה, להודות כי הצד השני עשוי גם להרגיש חוסר שביעות רצון ותסכולים.

למה להודות בעוולות שלך?

 • מפיג מתחים בין צדדים מסוכסכים
 • יוצר סביבה שתורמת לדיאלוג בונה
 • מפגין את הפתיחות והנכונות שלך למצוא פתרון

הביעו את רגשותיכם והקשיבו זה לרגשותיו של זה

דיאלוג הוא המפתח לפיוס מוצלח. כדי לעשות זאת, זה חיוני לקחת את הזמן להביע את הרגשות והרגשות שלך מבלי ליפול האשמה או פחת. השתמש במשפטים בגוף ראשון כדי להביע את נקודת המבט שלך, כגון: "הרגשתי פגוע כאשר…" במקום "עשית את זה…" ». באופן דומה, הקשיבו היטב לרגשותיו של הצד השני, מבלי להפריע או לנסות לכפות את גרסתכם לאירועים. תהליך הדדי זה של ביטוי והקשבה יאפשר לנו להבין טוב יותר את הסוגיות העומדות על הפרק במצב ולבנות פתרון הולם.

טיפים לדיאלוג בונה

 1. הביעו את עצמכם בכנות ובכבוד
 2. השתמש במשפטים בגוף ראשון כדי להימנע מאשמה והאשמות
 3. הקשיבו היטב זה לרגשותיו של זה ללא הפרעה או שיפוט
באותו נושא :  4 הגישות הגרועות ביותר שפוגעות במערכות היחסים שלכם

מוצאים פתרונות ביחד

מעבר להתנצלויות ושיתוף רגשות, החיפוש המשותף אחר פתרונות קונקרטיים חיוני כדי לחזור למסלול. זו לא רק שאלה של טיפול בבעיה של הרגע, אלא גם של הצבת מנגנונים והסכמים שימנעו מהמצב לקרות שוב בעתיד. שאלו אחד את השני את השאלות הבאות:

 • מה אנחנו יכולים לעשות כדי לפתור את הבעיה?
 • מהן הפשרות האפשריות?
 • איך נוכל למנוע שזה יקרה שוב בעתיד?

כל צד חייב להיות מוכן לעשות ויתורים ולחפש פתרונות קונסטרוקטיביים העונים על צרכיו של האחר.

תנו לעצמכם זמן לרפא פצעים

למרות שנעשתה התנצלות והושג הסכם, חשוב לתת לזמן לתת לרגשות לשכך ולפצעים להחלים. ואכן, רגעים של קונפליקט יכולים לפעמים ליצור תחושות של חוסר אמון או מרירות שקשה למחוק בכמה רגעים. לכן נדרשת סבלנות כדי לאפשר לאדם האחר לספוג את הרגשות השליליים הללו ולרכוש מחדש את אמונם.

כיצד לעזור עם ריפוי רגשי?

 1. מראה אדיבות ותמיכה
 2. כבדו זה את הקצב של זה מבלי למהר
 3. חידוש הדרגתי של הקשרים וההנאות המשותפים

התחייבות לטווח ארוך

סוף סוף הפיוס אינו מסתיים כאשר מגיעים להסכםאבל זה דורש מחויבות אמיתית ליישם את ההוראות החדשות., לדוגמה, חיוני להישאר ערניים לבעיות שעלולות לצוץ שוב ולכבד את ההתחייבויות שנעשו במהלך פתרון הסכסוך, בין אם במונחים של שינויים בהתנהגותך או פיצויים חומריים אפשריים.

רעיונות להתחייבות ארוכת טווח

 • הגדרת מטרות התנהגותיות ברורות ומדידות
 • לספק עדכונים שוטפים על המצב
 • טיפוח הקשר עם רגעים חיוביים לחיזוק הקשר

כך, פיוס מוצלח נבנה צעד אחר צעד, ומחייב כל צד לגלות ענווה, הקשבה ופשרה. תנו לעצמכם את הזמן שאתם צריכים והתחייבוR לאורך זמן הם גם הכרחיים כדי להבטיח את הקיימות של גישה זו.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.