אנשים אלה אשר גדלו על ידי הורים קפדניים לעתים קרובות מאוד יש הרגלים אלה

לטבול את עצמך בחיי היומיום של מבוגרים אלה שילדותם היתה מנוקדת על ידי כללים מדויקים וציפיות חדות. לעתים קרובות מדורות שנות ה -60, ה -70 וה -80, אנשים אלה נושאים, מבלי תמיד להבין זאת, את החותם הבלתי מחיק של חינוך קפדני. מהשאיפה למצוינות ועד לצורך הקיים בכל מקום בארגון, דרך אתגרים רגשיים משמעותיים, הרגלים שנלקחו תחת חסותו של הורים קפדניים ציירו תמונה מורכבת של נקודות החוזק והפגיעות שלהם. בואו ננתח יחד את ההתנהגויות האלה, שרחוקות מלהגדיר אותן, הן כל כך הרבה פנים שיש ללטש כדי לחשוף את אישיותן האמיתית.

משקל הציפיות: כאשר פרפקציוניזם מתחרז עם מתח

ה סטנדרטים גבוהים מה שקבענו לעצמנו הוא לעתים קרובות תוצאה של חינוך שבו ביצועים והצלחה היו עמודי תווך. עם זאת, חתירה מתמדת להשגת מטרות בלתי ניתנות להשגה יכולה להפוך למקור עמוק חרדה. זוהי מורשת של השנים בהן ילדים גדלו על ידי הורים קפדניים היה צריך להוכיח את ערכם שוב ושוב.

ארגון או שליטה יתר?

הארגון מוגזםאופייני לאלה שחוו קפדנות הורית, מסגיר לעתים קרובות חיפוש אחר שליטה בחייהם., צורך זה בסדר יתר על המידה מבקש לאלף את הבלתי צפוי של חיי היומיום, לפעמים משתק את כל ספונטניות. ניהול קפדני זה של זמן ופעילויות יכול להיות דרך לנטרל את חוסר הוודאות שהפחיד אותם כילדים.

הבעת רגשות, תהליך למידה מאוחר

ה קושי להביע רגשות היא תוצאה נפוצה של נוער תחת סמכות קפדנית. רגשות, שנשפטים כסימן לחולשה או חוסר יציבות, מודחקים לעתים קרובות, מה שמוביל למבוגרים שאולי נראים מופתעים, אך מתקשים להתחבר לאינטליגנציה הרגשית שלהם.

באותו נושא :  גלה את 10 תכונות האופי המגדירות אישיות חזקה

החיפוש אחר אישור וחרב פיפיות

ה מבקשים אישור והתחושה שאף פעם לא להיות מספיק טוב, הידועה בשם תסמונת המתחזההם בני לוויה תכופים של אלה הגדלים בסביבות תובעניות., הכרה ושבחים הופכים אז לדלקים הכרחיים לרווחתם, אך גם לחוסר הביטחון שלהם.

חוסן: למידה דרך קושי

אמנם לא חסרים אתגרים, אבל היכולת להתאושש מכישלון היא תכונה מפותחת להפליא אצל אלה שאומנו לא לוותר. זה חוסן נפשי הוא נכס יקר ערך, הבנוי על הפעמים הרבות שבהן נאלצו להתגבר על מכשולים לבדם, מבלי לאפשר לעצמם את הזכות לעשות טעויות.

כוח העצמאות ושיקול הדעת

בבובת המבצרים, תרבות המרחב הפרטי מוערך מאוד. היכולת הזו לשמור על הגן הסודי ולהפגיןעצמאות היא מדליה שהושגה על חשבון נער מפוקח שבו נותר מעט מקום לפרטיות אישית.

משמעת עצמית: מורשת זהב

המשמעתתכונת אופי מבריקה בדיוקנם של מבוגרים אלה, מאפשרת להם לבצע פרויקטים וחלומות מבלי לקרטע., ניהול עצמי אשר, באופן פרדוקסלי, יכול להביא חופש גדול, פרי חינוך שבו קפדנות והתמדה היו מעלות קרדינליות.

ככל שאנו ממשיכים לנווט בהרגלים ובהתנהגויות אלה, חיוני להכיר בכך שהם אינם משרטטים את גבולות הזהות שלנו. מודעות לדפוסים אלה מציעה הזדמנות גדולה לצמיחה אישית, ובכך מאפשרת לנו לפסל קיום הדומה לנו, עם או בלי החותם של אדוני החיים הראשונים שלנו.

 

mm
פורסם על ידי Judith

רכזת מתמחה באסטרולוגיה ובפסיכולוגיה עבור אתר אינטרנט מוכר.