היתרונות הבלתי צפויים של מקלחת קרה

עם השנים, מקלחות קרות הפכו פופולריות יותר ויותר בזכות היתרונות הרבים שהם מביאים. במאמר זה נחקור את היתרונות העיקריים המיוחסים לתרגול זה על מנת לעזור לכם להבין האם המקלחת הקרה היא באמת הנס שחלק מהאנשים מציגים.

שיפור זרימת הדם?

כאשר הגוף נחשף למים קרים, כלי הדם מתכווצים ואז מתרחבים שוב כשהגוף מתחמם. חלופה זו מעדיפה זרימת דם משופרת וחמצון של רקמותאשר יכול להיות מספר יתרונות עבור הגוף שלנו., לפיכך, נראה כי מקלחת קרה תורמת לתפקוד תקין של מערכת הדם.

חיזוק המערכת החיסונית: מיתוס או מציאות?

מחקר שנערך בהולנד בשנת 2017 הראה כי אנשים שהתקלחו במקלחות קרות במשך 90 יום ראו ירידה של 29% במספר ימי המחלה בהשוואה לאלו שלא התקלחו במים קרים. עם זאת, ירידה זו לא הייתה משמעותית מספיק כדי להיחשב מעניינת סטטיסטית על פני תקופה של 90 יום. בנוסף, יש לזכור כי תגובות לקור יכול להשתנות בין אנשים ומשתנים שונים אחרים.

לסיכום, בעוד ש מקלחת קרה עשויה להיות כמה יתרונות על המערכת החיסוניתנראה כי יתרונות אלה מוגבלים ותלויים במספר גורמים.,

האם המקלחת הקרה היא בעלת ברית לבריאות הנפש שלנו?

כאשר אנו נחשפים לטמפרטורות קרות, כגון במהלך מקלחת קרה, אין זה נדיר עבור הגוף שלנו לשחרר אנדורפינים, הידוע בכינויו “הורמונים שמחים”. אלה יכולים לעזור עם מתח, לשפר את מצב הרוח ולקדם הרפיה. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כי היתרונות מנוסים יכול להשתנות בהתאם סובלנות הקור, העדפות אישיות או את מצב הרוח של כל אדם.

באותו נושא :  הפוביה הזו שאתה לא יכול לדמיין מונעת ממך להיות מאושר

לכן מקלחת קרה יכולה להיחשב כ דרך מעניינת לשפר את הרווחה הפסיכולוגית שלךאך השפעותיו נותרות סובייקטיביות.,

השימוש במקלחות קרות כדי להקל על כאבי שרירים

מעבר למקלחת קרה יכול לעזור להפחית את הכאב הנגרם על ידי דלקת או כאבי שרירים הודות לאפקט vasoconstrictor שלה. הסיבה לכך היא כי מים קרים מאפשר ירידה במחזור הדם באזורים הפגועים, אשר יכול להיות בעל השפעה שלילית על השפעה מרגיעה על שרירים כואבים.

האם התאוששות השרירים לאחר פעילות גופנית מקודמת על ידי מקלחת קרה?

למרות כמה רעיונות מוקדמים, נראה כי היתרונות של מקלחת קרה מוגבלים בהקשר זה. למעשה, בעוד מים קרים יכולים לעזור להרגיע את הכאב, זה יכול גם להאט את תהליך התאוששות השרירים. לכן, אם אתם מחפשים להאיץ את ההתאוששות שלכם לאחר אימון, מקלחת קרה לא יכולה להיות האפשרות הטובה ביותר.

כמה טיפים ליהנות מהיתרונות של מקלחת קרה

הנה כמה טיפים כדי להתחיל עם מקלחת קרה ולנצל את זה:

  • עברו בהדרגה ממים חמים למים קרים בעת המקלחת
  • התחל עם משכי זמן קצרים ולאחר מכן להגדיל אותם עם הזמן
  • התמקדו בתחושות שלכם והתאימו את התרגול בהתאם להן
  • אל תהססו להתייעץ עם רופא או איש מקצוע בתחום הבריאות לפני תחילת החוויה הזו.

לסיכום, נראה כי מקלחות קרות יכול להביא כמה יתרונות לבריאות הפיזית והנפשית שלנו. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון את המגבלות של עצמך ולשקול משתנים בודדים שיכולים להשפיע על התוצאות. אם אתה סקרן לנסות את החוויה, אל תהסס לעקוב אחר עצתנו לחניכה עדינה ויתרונות מקסימליים!

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.