הנה הסיבות שבגללן אתם מדברים יותר מדי

בהמולה הבלתי פוסקת של חיי היומיום שלנו, שבהם נדמה שמילים זורמות בטבעיות מבלי למצוא תמיד מאזין קשוב, תופעת התרוממות הרוח המילולית אינה חסה על איש. אבל מה מניע אנשים מסוימים להכות סביב השיח בלי סוף, ובכך לשקוע בזרם בלתי פוסק של מילים? ב"למה אני מדבר יותר מדי? 6 הגורמים העיקריים", אנו חוקרים את השורשים העמוקים של מגמה זו וכיצד היא עשויה לשקף בעיות נפשיות. הצטרפו אלינו כאשר אנו מפענחים את הביטויים והמקורות של הרגל זה, ומציעים אסטרטגיות לחזור לחילופי דברים מדודים ומודעים יותר.

כשמילים גולשות

מהי שלווה וכיצד היא משפיעה על התקשורת היומיומית שלנו? דיבור רב מדי הוא סובייקטיבי, אך מאופיין בדרך כלל בזרימת דיבור החורגת ממה שמתאים או נחוץ מבחינה חברתית. חריגות אלה יכולות להוביל לאי הבנות ותסכול אצל אחרים ולעיתים משקפות חולשה אצל האדם שאינו מסוגל לווסת את עצמו.

הבנת אותות הפטפוט

ה לחץ מילולי מתבטא בקצב מואץ, מה שהופך את השיחה לחונקת. הדמות היפר-מילולי של אדם הוא הבחין על ידי עודף של מילים ללא כל תוכן אמיתי, בעוד דיבור לא מאורגן קשה לעקוב אחר חוט מקשר. לבסוף, דיבור כפייתי ממחיש קושי לרסן את רצונו לדבר, גם בהיעדר גירויים שיחתיים.

מקורותיה של מילוליות מופרזת

הסיבות לדבר יותר מדי יכולות להיות מרובות ומורכבות. ה הפרעת קשב וריכוז (הפרעת קשב וריכוז) ידועה כגורמת לאימפולסיביות מילולית. האוטיזם יכול גם לגרום לצורך עז לשתף פרטים ספציפיים, הנתפסים לעתים קרובות כעודף מילולי. ה חוסר ביטחון אישי לדחוף למלא חלל ולבקש אישור באמצעות דיאלוג מתמשך, בעוד אי נוחות עם שתיקה דוחף כל הזמן לרהט את חלל הסאונד. אחד תכונת אישיות נרקיסיסטית יכול להוביל להענקת בלעדיות לדיבור, ולבסוף, את בדידות יכול להתגלות על ידי צורך מופרז במגע אנושי, מוחשי באמצעות דיבור.

באותו נושא :  מדוע איחודים שניים הם לעתים קרובות חזקים יותר, הסברים פסיכולוגיים

אסטרטגיות לוויסות הדיבור

אמנות השיחה היא גם זו של מציאת האיזון בין הקשבה להבעה. להתאמןהקשבה אקטיבית מאפשר לנו לתת מקום לאחר. שאילת שאלות יכולה לעזור לבנות חילופי דברים בונים. הצית מגבלות זמן של דיבור מזמין תמציתיות והתחשבות. ולהיות קשובים אותות חברתיים יעזור לזהות מתי הגיע הזמן להקשיב ולא לדבר.

עזרה מקצועית, אפשרות לא להזניח

אם הרצון להשתפר אינו מספיק והפטפוט המוגזם נמשך מעבר למאמצים אישיים, התמיכה של פסיכולוג מקצועי יכול להביא תוצאות מוחשיות. עבודה על הגורמים הבסיסיים ובניית מיומנויות תקשורת היא דרך לשיפור עבור אלה שמרגישים שהמילים שלהם נשפכות ומפריעות למערכות היחסים שלהם.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.