הנה הסימנים לכך שאתם לחוצים מאוד

מתח כרוני, צורה זו של מתח מתמיד שיכול לערער בערמומיות את רווחתנו, הוא דחה לעתים קרובות או לזלזל בחומרתו. עם זאת, הביטויים הפיזיים והפסיכולוגיים הופכים מצב זה לבלתי ניתן להכחשה. עם זאת, הכרה בתסמינים אלה חיונית כדי להתערב לפני שהלחץ הופך לאי נוחות עמוקה. בואו נחקור יחד במאמר זה את סימני האזהרה של לחץ כרוני ונלמד כיצד לפענח אותם כדי להילחם בהם טוב יותר על בסיס יומי.

מהו מתח כרוני?

מוגדר כסוג של מתח המשתרע על פני תקופה ארוכה של זמן, סטרס כרוני פוגע בערמומיות בבריאותנו הנפשית והגופנית. שלא כמו פרקים חריפים של מתח, שהם קצרים דייקנים, מתח כרוני משתלט במשך זמן רב, משפיע על הרגשות שלנו ואת הגוף שלנו. כאשר אנו מדברים על מחלות הקשורות לסוג זה של מתח, אין זה נדיר להזכיר הפרעת חרדה כללית, פתולוגיה שבה הדאגה הופכת תמידית ומוגזמת. בנוסף, ההתנגדות שלנו ללחץ יכולה להתפורר, מה שמוביל להיחלשות כללית של הגוף.

הביטויים המרובים של לחץ כרוני

טווח הסימפטומים הנגרמים על ידי מתח כרוני הוא מגוון. כמה כאבי גוף ללא כל סיבה נראית לעין בעיות במערכת העיכולדרך מיגרנות נפוצותסימנים אלה אינם מטעים., אליהם מצטרפים עצבנות מוגדל, אחד חוסר אנרגיה קשיים ריכוז ו הפרעות שינה. בנוסף, יש הערכה עצמית נחלשה על ידי ירידה ב תשוקה מיניתתחושה מתמדת של, עצבנות ורגישות מוגברת ל זיהומים.

הכרה בדגלים אדומים

הבחנה באזהרות של מתח כרוני דורשת התבוננות במצב הרוח שלנו ובתגובות שלנו. אחד מצב רוח רע תכופיםכמה חששות מתמשכיםתחושה שלעולם לא יהיה לי הגיע הזמן לעצמך כמו גם ניהול מייגע של מטרדים כולם אותות. ה הצטננות חוזרת יכול להיות גם אינדיקטור, כמו גם השימוש ב מנגנוני התמודדות לא בריאיםכגון צריכת יתר של אלכוהול או הזנחה של אורח חיים בריא.,

באותו נושא :  בגדים בגיל הזה אחרי 50, אל תעשו את הטעות שוב!

מקורות הלחץ הכרוני בחברה שלנו

הבנה גורם ללחץ כרוני עוזר להבין את זה טוב יותר. שלנו אורח חיים מודרנימהיר ותובעני יותר ויותר, הוא קרקע פורייה לסוג זה של מתח., האינסטינקט הקדמון של תגובת הילחם או ברחלמרות שפחות מתבקשה פיזית כיום, מופעלת בצורה עקיפה ומייצרת מצב ממושך של מתח.,

נלחמים בסטרס כרוני

למרבה המזל, יש דרכים יעילות לנטרל סטרס כרוני. לאמץ מנגנוני התמודדות חיובייםכגון מדיטציה או ספורט, הוא חיוני., כנ"ל לגבי הצורך להקים גבולות בריאים בחייו המקצועיים והאישיים. להיות מודעים ל התנהגויות ומחשבות יכול להוביל לבחירות טובות יותר בחיים. ובל נשכח את חשיבות הפנייה ל עזרה מקצועית כאשר אתה מרגיש מוצף על ידי מתח. אסטרטגיות אלה אינן תרופת פלא, אלא צעדי מפתח למציאת איזון חיים הרחק מאחיזת הלחץ הכרוני.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.