הנה מה שקורה כשאתם שמים בקבוק מים על פנס הטלפון

סביר להניח שהשתמשת בלחצן לפיד מהטלפון הנייד כדי להאיר אותך בחושך. אבל האם ידעתם שפשוט על ידי הוספת בקבוק מים, אתם יכולים להפוך את מקור האור הקטן הזה לזרקור אמיתי? במאמר זה נחקור את הסיבות המדעיות מאחורי תופעה זו ואת היישומים האפשריים השונים שיכולים לנבוע ממנה. אז הכינו את עצמכם, כי תופתעו מהתוצאות שתשיגו עם שני הפריטים היומיומיים האלה!

תפקיד העדשות, המראות והשבירה בהגברת האור

כדי להבין מדוע ניתן להשתמש במחווה פשוטה זו ליצירת מקרן מאולתר, חיוני לדעת כמה מושגים בסיסיים על שבירה והתפשטות של אור. כאשר קרן אור עוברת מתווך שקוף אחד למשנהו, כגון מאוויר לזכוכית או מאוויר למים, מסלולה משתנה מעט וגם מהירותה משתנה.

זה מה שקורה כאשר אתה מניח בקבוק מים מול המנורה של הטלפון שלך: האור עובר דרך בקבוק מלא מים, ואת הצורה הכדורית של הבקבוק אז פועל כמו עדשה קמורהפיזור אור לכיוונים שונים בהתאם למקדם השבירה של החומר ולעקמומיות פני השטח.,

בקבוק המים מפלסטיק, עדשה מאולתרת

השימוש בבקבוק מים מפלסטיק מאפשר לך הפוך את קרן האור המרוכזת של הפנס למקור אור גדול יותר ומפוזר. בהתאם לגודל וצורה של הבקבוק, כמו גם כמה רחוק אתה ממקם אותו מן האובייקט שאתה רוצה להאיר, ניתן להשיג אפקטים שונים.

גורמים המשפיעים על עוצמת האור ופיזורו

  • גודל הבקבוק: בקבוק מים גדול יותר נוטה לפזר יותר אור, ומספק יותר תאורה.
  • המרחק בין הבקבוק לחפץ שיש להאיר: ככל שהמרחק גדול יותר, כך השטח המואר גדול יותר, אך גם פחות אינטנסיבי.
  • סוג הפלסטיק בשימוש: דרגות הפלסטיק השונות ישפיעו על האופן שבו האור עובר ונשבר בבקבוק.
באותו נושא :  ישנים עם בצל? מהו הטרנד החדש לשינה טובה יותר?

תפקודו השמיעתי מזכיר את מקרני רמקולים כאשר עדשה מתעבה ולאחר מכן מפנה אור לעדשה.

עכשיו שאנחנו מבינים למה ואיך זה עובד, בואו נסתכל על כמה יישומים אפשריים כדי לנצל את האפקט המעניין הזה.

יישום 1: תאורה מאולתרת לבית או לגינה

על ידי הצבת בקבוק מים מלא מול פנס הטלפון שלך, אתה יכול ליצור תאורה חזקה להפליא שניתן להשתמש בה הן בתוך הבית והן בחוץ. זה יכול להיות שימושי עבור הפסקות חשמל מאולתרות, או כדי להאיר את החללים החיצוניים שלך במהלך בילוי לילי עם חברים.

תבונה:

כדי להפוך את התאורה ליעילה עוד יותר ולהאריך את חיי הסוללה של הטלפון, בחר בקבוק לבן. לאחר מכן האור יתפזר בצורה הומוגנית ונעימה יותרהימנעות מפליטה של קרן ישירה ואינטנסיבית מדי שעלולה למתוח את הרשתית אם מסתכלים עליה זמן רב מדי.,

יישום 2: זרקור סביבתי ליצירת אווירה מרגיעה

אם אתה רוצה לתת לחדר שלך אווירה מרגיעה ורכה, טכניקה זו יכולה גם לעזור. על ידי שימוש בבקבוק צבעוני או הוספת כמה טיפות של צבעי מאכל למים, אתה יכול לרסס גוונים צבעוניים על הקירות לקישוט זמני ומקורי.

יישום 3: מקרן וידאו מאולתר לצפייה בסרטים על המסך הגדול

למרות שהעיבוד אינו חד כמו במקרן אמיתי, ניתן להשתמש בשילוב של עדשות ובקבוקי מים כדי להקרין את התמונה מהטלפון על משטח שטוח. זוהי דרך מהירה וזולה ליהנות, למשל, מערב סרט בבית או עם חברים.

כפי שראינו, מרתק לגלות את היישומים הפרקטיים והדקורטיביים שבקבוק מים פשוט מפלסטיק יכול להציע כשמניחים אותו במקום אחר."אני לא בטוח אם אצליח לעשות את זה תופעה זו יכולה להיות מוסברת על ידי עקרונות השבירה ופיזור האור, המתרחשת הודות לצורת הבקבוק. לכן, אל תהסס להתנסות בבית עם גדלים, צורות וצבעים שונים של בקבוקים כדי לקבל את התאורה או מצב הרוח שאתה רוצה!

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.