השימושים היומיומיים המפתיעים במלח אנגלי

מלח אנגלי, הידוע גם בשם מגנזיום גופרתי, הוא אוצר בלום לרווחתנו ולבריאותנו. למרות שמו, הוא אינו "מלח" כפי שהוא מובן בדרך כלל, אלא מינרל בעל מעלות מרובות. בואו נסתכל על השימושים המדהימים שלה בחיי היומיום.

1. בעל ברית לתחזוקת הבית שלך

הודות למרקם הגרגירי שלו, מלח אפסום הוא חומר ניקוי מצוין למשטחים שונים בבית. ניתן להשתמש בו כדי להסיר לכלוך מאריחי אמבטיה או מטבח על ידי ערבוב כמויות שוות של מלח אפסום ונוזל לשטיפת כלים. מרחו את המשחה על ספוג ושפשפו את האריחים כדי להיפטר מלכלוך עיקש.

  • לחיטוי מכונת הכביסה, מלאו את התוף במים חמים והוסיפו ליטר חומץ לבן וכוס מלח אנגלי. השאירו למשך מספר שעות לפני הפעלה מחדש של מחזור שטיפת ואקום. המכונה שלך תהיה ללא רבב!
  • אם המגבות שלכם הפכו למחוספסות עם הזמן, השרו אותן למשך הלילה במיכל גדול של מים חמים עם 100 גרם מלח אפסום. הם יחזירו לעצמם את הרכות המקורית שלהם.
  • במקרה של שריפת מזון בסיר או במחבת, שפכו מים חמים, מעט נוזל לשטיפת כלים וכמה כפות מלח אפסום על השאריות. גרגרי המלח השוחקים יקלו על הסרתם.

2. נכס יופי טבעי

יש למלח אנגלי סגולות פילינג, ניקוי רעלים ונוגדות דלקת לעור. זה עושה את זה מעניין במיוחד להכנת קרצוף גוף תוצרת בית. לדוגמה, מערבבים 3 כפות שמן קוקוס עם 4 כפיות מלח אפסום ומוסיפים 2 טיפות שמן אתרי אשכוליות. החל תכשיר זה על הגוף שלך בתנועות מעגליות, ולאחר מכן לשטוף עם מים נקיים.

באותו נושא :  חשיבות היחסים הבין-אישיים בבניית הערכה עצמית

בנוסף, אתה יכול להקל על גירוד ועקיצות חרקים על ידי החלת פתרון של מים חמים מעורבב עם קמצוץ של מלח אפסום מקומי.

3. עזרה רבה לצמחים שלך

מלח אנגלי גם ממלא תפקיד מועיל בהתפתחות הצמחים שלך בכך שהוא מספק להם את המינרלים הדרושים להם. כשמגיע הזמן להשקות, פשוט מוסיפים כפית מלח אנגלי מומס במים. זה יהפוך את הצמחים שלכם ליותר נמרצים ובריאים.

כדי להכין את הקרקע לאביב לפני הזריעה, אל תהססו לשלב כמה קמצוצים של מלח אפסום. ניתן גם להשרות את הזרעים למשך הלילה בתמיסה של חצי מלח אפסום וחצי ליטר מים כדי להקל עליהם לנבוט.

4. פתרון טבעי לפציעות קלות

אם שברי עץ או חתיכות עץ קטנות מוטבעים בעור, השתמשו במלח אנגלי. פשוט פזרו כפית לתוך קערת מים וטבלו בה את האצבע או את האזור הפגוע. המלח יסייע לרכך את העור ולהקל על מיצוי הרסיס.

הדברת חילזון ושבלול:

אם היצורים הקטנים האלה נוטים לתקוף את הנטיעות שלכם, פזרו מלח אפסום סביב צמחי הירק או הפרחים שלכם. זה יהיה לדחות gastropods לא רצויים ללא שימוש בכימיקלים מזיקים לסביבה.

5. הרפיה ורווחה

הודות לעושרו במגנזיום, החיוני למערכת העצבים שלנו, מלח אפסום מקדם הרפיה ומרגיע את גופנו. הכינו אמבטיה מרגיעה על ידי ערבוב 3 חופנים של מלח אנגלי עם כמה טיפות של שמן אתרי לבנדר או פריחת תפוז. לטבול את עצמך במים אלה במשך כעשרים דקות, ולאחר מכן לשטוף עם מים נקיים.

לסיכום, מלח אפסום הוא חובה כשמדובר ברווחה ותחזוקה אקולוגית של חיי היומיום. אז למה לא לשלב אותו בבית ובשגרת הטיפוח שלך היום?

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.