התנהגויות אלה שאתה בהחלט לא צריך לקבל במערכת היחסים שלך

חיפוש אחר אושר ויציבות במערכת יחסים הוא נתיב שרבים שואפים ללכת בו. טוטפרון, כדי לנווט בצורה הטובה ביותר במים הסוערים לפעמים של שותפות רומנטית, חיוני לזהות ולהימנע מהתנהגויות מזיקות שיכולות לקלקל את השלווה של הצמד. מרים בידו, מטפלת זוגית ידועה ונלהבת, שופכת אור על חמש התנהגויות רעילות לאסור לחלוטין ממערכות היחסים שלנולשמור על דינמיקה בריאה ומאוזנת עם החצי השני שלנו.

הכירו את סימני האזהרה

אלימות היא אות אזעקה אשר מרים בידו, מנוסה בליווי זוגות, מציבה בחזית ההתנהגויות שיש להימנע מהן. בין אם פיזית, מילולית או פסיכולוגית, אלימות הורסת את יסודות האמון והביטחון, החיוניים לכל מערכת יחסים מספקת. איומים וסחיטה עוקבים מקרוב אחר רשימת ההתנהלות הפסולה. מניפולציות רגשיות אלה דוחפות את אחד מבני הזוג לגבולותיהם, שוחקות את רווחתם ואת האוטונומיה שלהם. קנאה, אולי מעוטרת במראית עין של תשוקה, מזיקה לא פחות כשהיא מוגזמת; במקום זאת, היא משקפת חוסר ביטחון וספקות שיכולים לחנוק את חופש הפרט. בנוסף, כנות היא הבסיס לאמון הדדי, חוסר כנות חייב גם להישמע כמו התראה. לבסוף, ריחוק מרצון, הרצון המכוון לבודד את בן הזוג או להתרחק ללא הסבר, יכול לאותת על ניסיון שליטה או חוסר עניין מזיק בהרמוניה של הצמד.

דע את הגבולות שלך למערכת יחסים מספקת

להבין ו לעמוד על הגבולות של עצמך הוא היבט מכריע המודגש על ידי מרים Bidaud וזוג Atout. על ידי לקיחת צעד אחורה, אדם יכול להעריך מה הוא מוכן לסבול ומתי הוא צריך להגיד לא. זיהוי גבולות אישיים עוזר לשמור על מערכת יחסים שהיא לא רק בריאה, אלא גם מכבדת. זהו תרגיל בהתבוננות פנימית המחזק ומכין אותך לגשת לקונפליקטים עם בגרות וחוכמה.

באותו נושא :  האם כדאי להתרחץ טוב יותר בבוקר או בערב? תשובות מומחה

נעים לקראת מערכת יחסים של שלום

למרבה המזל, התנהגויות רעילות אלה, ברגע שהן מזוהות, אינן בהכרח מסמנות את סופה של מערכת יחסים. אפשר להתגבר עליהם, בעיקר באמצעות דיאלוג ו תקשורת פתוחה. במקרים מסוימים, סיוע של איש מקצוע כגון מטפל זוגי יכול להיות רב ערך בעבודה משותפת כדי לפתור בעיות. מרים בידו מדגישה כי הצורך לקרוא לצד שלישי הוא נורמלי ויכול להיות סימן לחוזק ולא לחולשה. חשוב לזכור כי כבוד הדדי ומאמץ משותף הם המפתחות להתגברות על אתגרים ולבניית מערכת יחסים מתמשכת.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.