זה המקום הגרוע ביותר עבור מקרר במטבח וזה לעתים קרובות מאוד שבו זה נגמר

אה, המטבח, הלב הפועם של הדיור המודרני שבו האלכימיה היומית של הארוחות מאולתרת. אבל מאחורי ריח הכלים המוכנים, גיבור לא ידוע כופה את קומתו: המקרר. Maison&Travaux מטביע אותנו באמנותו ובדרכו של הענק הישן הזה, וחושף כי הבימוי שלו הוא הכל חוץ מטריוויאלי עבור אופטימיזציה של החלל וחשוב מכך, לתזמר את משימות בישול מבריקה. מתברר כי המיקום הגרוע ביותר עבור מכשיר חובה זה הוא גם המקום שבו הוא לעתים קרובות בסופו של דבר להיות ממוקם. הנה איך להימנע מהמלכודות הקלאסיות ולהבטיח את שניהם התייעלות אנרגטית וחלק קדימה ואחורה.

החשיבות המכרעת של מיקום טוב

המקרר, גולת הכותרת של המטבחים שלנו, ראוי לתשומת לב מיוחדת בעת תכנון החלל. אכן גנטיקה מדגיש כי אין להקל ראש במיקומו. הרבה יותר מאשר שאלה פשוטה של אסתטיקה, המיקום של המקרר יש השפעה ישירה על זרימת הדם והיעילות שבה נעים במטבח. המטרה? הימנעו ממטבח צפוף כדי שהכנת הארוחה תהיה תענוג אמיתי ולא חוויה קשה.

משולש הפעילות למטבח זורם

כלל הזהב לפריסה יעילה? משולש הפעילות המפורסם. זה עוזר לקבוע את המיקום האידיאלי עבור המקרר על ידי מיקומו כדי ליצור משולש בין אזור הבישול, המקרר עצמו, ואת הכיור. עיקרון מארגן זה מספק אופטימיזציה של החלל ומקל משימות בישול. ביצוע בחירות הפריסה הנכונות מההתחלה מרחיק טעויות קלאסיות ומקדם טוב יותר התייעלות אנרגטית.

Faux pas להימנע

כשמדובר במיקום של המקרר, מקומות מסוימים יש להימנע. על פי המאמר, הצבת המקרר ליד התנור היא טעות שיש להימנע ממנה, שכן היא יכולה להשפיע על ביצועי אנרגיה ולהגדיל את צריכת החשמל. לא מומלץ באותה מידה יהיה לשים אותו באמצע המטבח, ובכך לעכב את זרימת התנועה ולגרוע מהיעילות הכוללת של החלל. על ידי העדפת קצה המטבח והרחקת המקרר ממקורות חום, אתם מבטיחים את שניהם עמידות לציוד ואסתטיקה מסודרת.

 

mm
פורסם על ידי Judith

רכזת מתמחה באסטרולוגיה ובפסיכולוגיה עבור אתר אינטרנט מוכר.