חדשות רעות, האם אתם באמת יודעים כמה חשמל הטלוויזיה שלכם צורכת?

צפייה בטלוויזיה היא פעילות נפוצה במשקי בית צרפתיים. עם זאת, האם ידעת כי מכשיר זה יש עלות משמעותית במונחים של צריכת החשמל שלך? במאמר זה נספר לכם על ההשפעה הכלכלית של הטלוויזיה שלכם.

דוגמה מהחיים האמיתיים להתחיל איתה

כדי להמחיש טוב יותר את הנקודה שלנו, בואו ניקח את הדוגמה של משפחה צרפתית ממוצעת שצופה בטלוויזיה במשך 4 שעות ביום תוך התחשבות במצב המתנה של המכשיר שלהם במשך 20 שעות ביום. לדברי contrepoint.info, שימוש יומיומי כזה עלול להוביל להוצאות חשמל שמצטברות במהירות ומוסיפות סכום משמעותי לחשבון החשמל.

צריכת אנרגיה הקשורה לשימוש בטלוויזיה

ישנם מספר גורמים המשפיעים על צריכת החשמל של הטלוויזיה. חלקם טבועים במשתמש, כגון מספר השעות המושקעות מול הטלוויזיה, בעוד שאחרים תלויים במאפיינים הטכניים של כל דגם.

סוגי הטלוויזיות השונים ורמות הצריכה שלהן

בשוק של היום, ישנם בעצם שלושה סוגים של טלוויזיות: LCD, נורות LED ו- OLED. דגמי LCD מייצגים כיום מיעוט בשוק, מכיוון שהם פחות חסכוניים באנרגיה ומציעים איכות תמונה נמוכה יותר מסוגים אחרים של תצוגות. טלוויזיות LED פופולריות מאוד כיום הודות ליחס מחיר-ביצועים היתרון שלהן, בעוד שטלוויזיות OLED הן בעלות הביצועים הטובים ביותר מבחינת איכות התמונה אך גם היקרות ביותר.

חשוב לציין כי צריכת החשמל של טלוויזיה משתנה בהתאם לגודלה (נמדד באינצ'ים) ולטכנולוגיה. באופן כללי, מסכי LCD צורכים יותר חשמל מאשר מסכי LED, אשר בתורם צורכים פחות אנרגיה מאשר דגמי OLED.

זמן מול הטלוויזיה

זה אולי נראה מובן מאליו, אבל ככל שזמן השימוש היומיומי בטלוויזיה ארוך יותר, כך היא תצרוך יותר חשמל. באופן דומה, תקופות המתנה ישפיעו גם על חשבון החשמל, שכן הן מתאימות לזמנים שבהם המכשיר ממשיך לצרוך אנרגיה. לכן, חשוב לשים לב לשימוש שלך כדי לשלוט טוב יותר בהשפעה הכלכלית של הטלוויזיה שלך על עלויות האנרגיה שלך.

באותו נושא :  האם יש לך ספקות לגבי אדם? כך תדעו אם היא מעמידה פנים שהיא נחמדה.

טיפים להפחתת חשבון החשמל של הטלוויזיה

למרבה המזל, ישנם פתרונות להגבלת ההוצאות הכרוכות בשימוש בטלוויזיה שלך. הנה כמה טיפים שיעזרו לך להפחית את ההשפעה הכלכלית של המכשיר שלך:

  • כבו את הטלוויזיה לחלוטין כאשר אינה בשימוש זה יכול להיות מפתה להשאיר אותו במצב המתנה להתחלה מהירה יותר, אבל זה מוביל לצריכת חשמל מיותרת.:
  • בחר במודל חסכוני באנרגיה קיימות מספר תוויות המסייעות לך לבחור טלוויזיה שצורכת פחות חשמל, כגון Energy Star או European Ecolabel.:
  • כבה מכשירים מחוברים בו-זמנית עם הטלוויזיה קונסולות משחקים, נגני DVD ואביזרים אחרים עוזרים גם הם להגדיל את החשבון שלך. לכן עדיף לנתק את הציוד לחלוטין כשאינך משתמש בו.
  • התאמת הגדרות הטלוויזיה על-ידי התאמת הבהירות כראוי והפעלת מצבי החיסכון בחשמל, באפשרותך להפחית באופן משמעותי את צריכת החשמל של המכשיר.:

השפעה סביבתית שיש לקחת בחשבון

למרות שההיבט הכלכלי הוא חיוני, כדאי לקחת בחשבון גם את ההשפעה האקולוגית של הטלוויזיות. ואכן, החשמל הדרוש להפעלתם מגיע בעיקר ממקורות בלתי מתחדשים, מה שתורם לשינוי האקלים. בנוסף, קיימת גם עלות סביבתית הקשורה לייצור ומיחזור מסכים.

כך, על ידי מודעות לחשיבות צריכת החשמל הקשורה לטלוויזיה שלנו ועל ידי יישום הנהלים הטובים שהוזכרו לעיל, ניתן בהחלט להפחית את ההשפעה הכלכלית והסביבתית שלנו.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.