טוב לב, המרכיב החיוני למערכת יחסים מספקת

לנסיבות אישיות יש השפעה גדולה על האופן שבו מערכות היחסים שלנו מתפתחות, אבל יש דברים שצריכים להישאר קבועים, כמו תקשורת ואמון. בפרט, יש עיקרון אחד, שתי מילים ספציפיות, שכל חצי של זוג צריך לזכור: “להיות נחמד”. כן, זה אולי נשמע מוזר, אבל האמת היא כי מושג פשוט כזה יכול לשנות לחלוטין כל סוג של מערכת יחסים. טוב לב עוזר למנוע אדישות הדדית או, במקרים הגרועים ביותר, טינה כלפי האחר לאורך זמן. במצב כזה, כל אדם צריך לשאוף להיות קשוב יותר לאחר ולנסות להבין את נקודת המבט שלהם על קשיים שונים. הבחירה לנקוט בגישת טוב הלב מחזקת את הקשר הרגשי בין שני בני הזוג, בניסיון לבנות דינמיקה בריאה יותר. אם לא ננסה לשמר אותם, הם ייעלמו בהדרגה.

טוב לב בונה אמון

ראשית, התחשבות באחר יוצרת קשר של אמון מוחלט. כשאנחנו יודעים שהאדם יהיה שם בשבילנו, אנחנו מרגישים בטוחים כי אנחנו יודעים שיש לנו על מי לסמוך. במקרה של סכסוך, ללא קשר לנושא, זה צריך להיות אפשרי עבור כולם להביע את עצמם בחופשיות מבלי שהאחר יתגונן או יתקוף אותם.

על ידי התייחסות מתחשבת על ידי בן הזוג שלך – אפילו באופן לא מודע – אתה מרגיש מספיק נוח כדי להיות פגיע מולו. מכיוון שאנו מרגישים מוערכים, אנו נוטים יותר לחלוק את הדאגות והפחדים הגדולים ביותר שלנו ללא פחד משיפוט.

טוב לב משפר את הרווחה שלך

להיות אדיב לא רק משפר את מערכת היחסים, אלא זה גם גורם לך להרגיש טוב יותר פיזית ורגשית. טוב לב יכול להכניס רק דברים טובים למערכת יחסים: אמון, אינטימיות, תקשורת רגשית, תמיכה, אמפתיה ו…

  • היו קשובים לצרכים ולרגשות אחד של השני
  • להבין ולכבד את ההבדלים בינך לבין השותף שלך
  • היו חומלים ואמפתיים לבן הזוג שלכם
  • הראה את אהבתך והערכתך באופן קבוע
באותו נושא :  להישאר פעילים ובכושר אחרי גיל 40, תוכניות כושר שתוכננו במיוחד עבור קשישים

כמה טיפים לתרגול חסד על בסיס יומי

הנה כמה טיפים כדי להראות את טוב הלב שלך ולחזק את איכות היחסים שלך:

  1. הקשיבו באופן פעיל בן הזוג שלך כשהוא מדבר. זה אומר שאתה צריך להתמקד במה שהם אומרים מבלי להפריע או לנסות להכין תגובה.
  2. הביעו את הכרת התודה שלכם לבן הזוג שלך על הדברים הגדולים והקטנים שהוא עושה בשבילך. זה יכול לנוע בין “תודה” פשוטה למחווה גדולה יותר כמו לתת להם מתנה או לקחת אותם למסעדה כדי לחגוג משהו מיוחד.
  3. אל תפחדו לתת מחמאות. הדגישו את נקודות החוזק של בני הזוג שלכם והביעו את התפעלותכם מהתכונות וההישגים שאתם מעריכים בהם.
  4. תמכו בבן הזוג שלכם בפרויקטים האישיים והמקצועיים שלו. עודדו אותם והיו שם כדי לדבר על המאבקים, ההצלחות והחלומות שלהם.

בסך הכל, טוב לב הוא מרכיב חיוני למערכת יחסים מספקת. היא מחזקת את האמון ההדדי, משפרת את רווחתם של בני הזוג ומעשירה את איכות חייהם המשותפים. אל תחכו עוד, התחילו לשלב יותר טוב לב במערכת היחסים שלכם עוד היום!

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.