כיצד לזהות ולתקן בעיות במערכת היחסים הרומנטית שלכם

כשמדובר במערכות יחסים רומנטיות, לפעמים קשה לדעת אם אנחנו במצב זמני או אם מערכת היחסים שלנו באמת בסכנה. כדי לעזור לך להבין טוב יותר את הדגלים האדומים, הנה כמה אינדיקטורים שמראים שמערכת היחסים שלך עלולה להיות בצרות:

1. אתה נמנע מבילוי יחד

אנשים נוטים לברוח מבני זוגם כאשר הם במשבר. הם מעדיפים לבלות עם בני משפחה או חברים, אפילו למצוא תירוצים לא ללכת הביתה ולראות את האדם האחר.

כפי שמסבירה אלנה רקונה, מטפלת מינית ויועצת נישואין, “חשוב לקחת את הזמן לחשוב למה אנחנו נמנעים מבן הזוג שלנו. זה יכול להיות בגלל שאנחנו לא נהנים כמו פעם, מרגישים רע בגלל משהו ספציפי וכו ‘. »

2. אתה מתקשה לזכור מה מאחד אותך

כאשר מערכת היחסים שלכם עוברת תקופה קשה, זה נורמלי להרגיש מנותקים מבן הזוג שלכם ולהתקשות לזכור את הדברים שמאחדים אתכם, כמו תחומי העניין שלכם, חוש ההומור ודרכי החשיבה.

  • אלנה רקואנה אומרת: “ככל שהשנים עוברות, נראה שמה שהפגיש בינינו בהתחלה הולך ונמוג. זאת בשל הזמן עצמו, החוויות והידע ההדדי שנצבר. »
  • לטיסיה גלאון, פסיכולוגית, מוסיפה: “כאשר אנו מרגישים את תערובת הרגשות הזו הנובעת ממצב מונוטוני או משבר, זה נורמלי כבר לא רוצה לבלות עם אותו אדם”.

כיצד ניתן לפתור בעיות אלה?

עכשיו, אחרי שזיהיתם את הדגלים האדומים במערכת היחסים שלכם, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לפתור אותם:

1. לדבר על זה עם השותף שלך

תקשורת היא לעתים קרובות המפתח לפתרון בעיות במערכת יחסים. אם אתם נמנעים מבילוי משותף או מתקשים לזכור מה מאחד אתכם, דברו עם בן הזוג שלכם כדי שתוכלו להבין יחד את הסיבות לקשיים הללו ולמצוא פתרונות.

באותו נושא :  אמנות הפיוס, איך למחוק מריבות ולהתחיל מחדש

2. קחו יוזמה

הציעו לבן הזוג שלכם לעשות פעילויות חדשות או שונות כדי לצאת מהשגרה ולחלוק רגעים חדשים יחד. תוכלו לחדש את הקשר שאיחד אתכם ולגלות מחדש את הדברים שאהבתם זה בזה.

3. היו סבלניים ומבינים

חשוב להבין שמערכות יחסים רומנטיות עוברות עליות ומורדות. להיות מודע לכך ולהיות סבלני יכול לעזור לך להתגבר על מכשולים ולהחזיר את האיזון ואת השותפות המאחדת אותך.

קשיים במערכת יחסים רומנטית הם נורמליים וניתן להתגבר עליהם באמצעות כוח רצון, תקשורת ואהבה. אל תפחדו לקחת את ההובלה בפתרון הבעיות שלכם ולהחייאת מערכת היחסים שלכם. תמיד הזכירו לעצמכם את הסיבות שבגללן התאהבתם ושאפו להצית מחדש את הלהבה הזו על ידי הקשבה לצרכים אחד של השני.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.