כך תבינו ותתמודדו עם הערות בלתי הולמות של בן או בת הזוג שלכם

לפעמים בן הזוג שלנו יעשה הערות פוגעניות או לא הולמות כלפינו, אשר יכול להשפיע על הרווחה הרגשית שלנו. ישנן כמה סיבות מדוע התנהגויות אלה עשויות להתרחש, וחשוב לזהות אותם על מנת לנהל אותם טוב יותר. למד כיצד להבין ולהגיב להערות בלתי הולמות של בן זוגך כדי למנוע מהם לפגוע במערכת היחסים.

סיבות אפשריות להערות בלתי הולמות

צורך להעריך את עצמך

במקרים מסוימים, אנשים שכל הזמן מעירים הערות גנאי מבקשים לפצות על תדמית מושפלת של עצמם. על ידי כך שהם מבקשים לדכא אותך, הם מקווים לשפר את הערך שלהם ולהרגיש עליונים. אם בן הזוג שלכם עושה זאת, דעו שזה לא בהכרח סימן לבוז כלפיכם, אלא השתקפות של חוסר הביטחון שלו.

חוסר סובלנות לתסכול

יש אנשים שאינם מסוגלים לנהל את תסכוליהם ונוטים להעיר הערות פוגעניות ברגע שהם מרגישים מוטרדים. במקרה זה, חשוב לזהות האם בן הזוג שלך עוסק בהתנהגות זו רק איתך או גם עם אנשים אחרים סביבו.

רפרודוקציה של דפוסים משפחתיים

ייתכן שבן הזוג שלך גדל בסביבה שבה ביקורת והערות לא הולמות היו דבר שבשגרה. לכן, הוא יכול לשחזר התנהגויות אלה מבלי להבין זאת. במצב זה, עבודה עצמית ומודעות נחוצים כדי לשבור דפוסים הרסניים אלה.

איך להגיב לביקורת מצד בן הזוג שלך?

אל תסלחו על התנהגותם

גם אם בן הזוג שלך עובר תקופה קשה, זכור תמיד שאתה לא אחראי לאי הנוחות שלהם. אל תנסו להצדיק את ההערות הפוגעניות שלהם או לחזור על אותה התנהגות כלפיהם.

באותו נושא :  הפוביה הזו שאתה לא יכול לדמיין מונעת ממך להיות מאושר

להביע את רגשותיך

זה חיוני כדי לתקשר עם השותף שלך על מנת לגרום להם להבין את ההשפעה של המילים שלהם עליך. השתמשו בשפה עדינה והביעו את רגשותיכם מבלי להציף אותם. לדוגמה, במקום לומר שהם משפילים אותך, תגיד להם שכשהם מדברים ככה, זה גורם לך לסבול.

הישאר איתן וערני

כאשר אתם מתמודדים עם הערות בלתי הולמות של בן זוגכם, נקטו עמדה תקיפה וערנית. אל תפחדו להציב גבולות ברורים ותסרבו לקבל את ההתנהגויות הרעילות האלה.

מתי לשקול פרידה?

במקרים מסוימים, בן הזוג שלך עשוי לסרב להכיר בנזק שנגרם על ידי דבריו וזה עשוי להיות בלתי אפשרי למצוא פתרון כדי לשפר את המצב. אם זה המקרה, עדיף לסיים את היחסים על מנת להגן על הרווחה הנפשית והרגשית שלך.

הערות לא הולמות מצד בן זוג הן לעתים קרובות סימן לחוסר ביטחון אישי או קשיים רגשיים. הבנת הגורמים הבסיסיים להתנהגויות אלה יכולה לעזור לכם להגיב אליהם טוב יותר וליצור תקשורת בונה ביניכם.

  • הציבו גבולות ברורים כדי להגן על רווחתכם;
  • להביע את רגשותיך מבלי להאשים את האדם האחר;
  • עמדו איתן באמונות שלכם ואל תנסו לתרץ את ההתנהגות הרעילה של בן הזוג שלכם.

אם, למרות מיטב מאמציך, בן זוגך מסרב להתפתח ולהשתנות, לפעמים עדיף להתרחק ממנו כדי לשמור על בריאותך הנפשית והרגשית.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.