לא חולמים? אולי זה ההסבר המדעי

בטח שמעתם מישהו אומר שהוא אף פעם לא חולם, אבל במציאות, רובנו חולמים כל לילה. עם זאת, חלקם מתעוררים עם סיפורים חלומיים צבעוניים, בעוד שאחרים מתעוררים ללא כל זיכרון של מסעותיהם הליליים. אז מה מונע מאנשים מסוימים לזכור את הרפתקאות החלומות שלהם כשהם מתעוררים? בואו נצלול לתוך נבכי השינה שבהם המדע ובריאות הנפש משתלבים זה בזה, ונחקור שש סיבות אפשריות לכך שהחלומות שלכם עשויים לחמוק מכם בשעות הבוקר המוקדמות.

חומרים שמשבשים לכם את הלילות

אתם אולי רגילים לכוס קפה בבוקר או למשקה בערב, אבל האם ידעתם שהנאות היומיום האלה יכולות להיות גנבי חלומותיכם? ה קפאין וה-אלכוהול ידועים כמשפיעים לרעה על שלב שנת REMרגע מפתח שבו הקולנוע הנפשי הלילי חי ביותר., ואם אתה לוקח כמה תרופותהסיכוי להזכיר לך את חלומותיך יכול להיות אפילו מינימלי יותר.,

כאשר בריאות הנפש מפריעה

אין להקל ראש בבעיות נפשיות, במיוחד כאשר הן מגיעות למיטותינו. הפרעות כגוןנדודי שינהה דחקה דיכאוןהחרדהY, ואפילו שימוש בסמים יכול להרחיק לא רק את השינה שלנו, אלא גם את היכולת שלנו לזכור את החלומות הנובעים ממנה. ה פסיכולוגים להזהיר את החשיבות של לא להזניח היבטים מרכזיים אלה של הרווחה שלנו.

השפעת הרגשות שלנו

אירועים מטרידים או תקופות של מערבולת רגשית גדולה משאירים מעט מקום לרוגע הדרוש כדי לזכור חלומות לילה. בין אם מדובר בדאגות אישיות או מקצועיות, נראה כי רגשות חזקים פועלים כמחסום בין עולם הערות לבין טריטוריית השינה של זיכרונות החלום שלנו.

באותו נושא :  סימנים אלה שלעולם אינם מטעים לגבי אהבת אמת, על פי המדע

המפתחות ללכידת החלומות שלך

עם זאת, ישנם טיפים למעקב אחר סיפורים חולפים אלה. גידול היגיינת שינה טובה הוא חיוני. זה אומר, בין היתר, לטפל בדאגות שלכם לפני השינה ולתת לעצמכם זמן שקט כשאתם מתעוררים כדי לתת לרסיסי החלומות לעלות לפני השטח של התודעה שלכם. ולמה לא להחזיק יומן חלומות לתעד את הסיפורים הליליים האלה שנמסים כמו ערפל בשמש?

לזכור להבין טוב יותר אחד את השני

אבל למה כל כך הרבה מאמץ לזכור? כי החלומות שלך הם בעלי ברית יקרים בחיפוש אחר עצמך. הם יכולים לחשוף היבטים נסתרים או בלתי מזוהים של רגשותיכם ומחשבותיכם. בנוסף, היכולת לזכור חלומות תאותת על בריאות נפשית טובה ושינה איכותית. לכן, היזהרו מגורמים אלה שיכולים להשפיע על השינה שלכם, ובתורו, על זיכרון ההרפתקאות החלומיות שלכם.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.