למה אנשים מרמים? פסיכולוג עונה

סיבות לבגידה: בין הצורך לברוח לבין חוסר תקשורת

לעתים קרובות קשה להבין את המניעים המניעים אדם לבגוד בבן זוגו. בעוד שכל סיפור הוא שונה, נראה כי סיבות מסוימות עולות בתדירות גבוהה יותר מאחרות. לדברי ז'אן-קלוד מאס, פסיכולוג המתמחה בטיפול זוגי, בגידה היא לעתים קרובות סימפטום של מחלת מערכת יחסים. לכן, לפעמים אנחנו מרמים לחסל את ההשלכות של הבעיה מבלי לפתור אותה באמת.

חוסר תקשורת וחוסר שביעות רצון

הסיבה הראשונה שניתנה על ידי הפסיכולוג היא חוסר תקשורת בתוך בני הזוג. כאשר בני זוג אינם מצליחים לבטא את הצרכים והציפיות שלהם, זה יכול ליצור תסכול ולהוביל לבגידה.

גורם חשוב נוסף הואחוסר סיפוק במערכת היחסים, בין אם רגשית או מינית. אם אדם מרגיש מוזנח או מוזנח על ידי בן זוגו, הוא עלול להתפתות לחפש במקום אחר את מה שהוא לא מקבל במערכת היחסים שלהם.

סימני בגידה: מתי לחשוד בבגידה?

אמנם קשה להכליל, אך ישנם רמזים מסוימים שיכולים להרים דגלים אדומים ולהעלות שאלות לגבי נאמנות בן הזוג. הנה כמה סימנים שיכולים לעורר חשד:

  • שינויים פתאומיים בהתנהגות, בין אם בהרגלים או במצב הרוח
  • תשומת לב מוגברת למראה הפיזי ונכונות לרצות אחרים
  • התעניינות פתאומית בפעילויות או תשוקות חדשות, ללא הסבר ברור
  • שעות נוספות בלתי מוסברות בעבודה או היעדרויות חוזרות ונשנות

אבל חשוב לזכור שהרמזים האלה הם לא בהכרח עדות לבגידה. לפני שקופצים למסקנות, חשוב לדבר עם בן הזוג ולנסות להבין את הסיבות לשינויים הללו.

באותו נושא :  הנה הטרנדים הכי מטורפים לחגים בשנים 2023 ו-2024!

האם אתה חייב להודות בגידה?

סוגיית הווידוי היא לעתים קרובות מורכבת ומחלקת מומחים למערכות יחסים. אז, האם אתה צריך לספר לבן הזוג שלך הכל כאשר ביצעת התנהגות בלתי הולמת? עבור הפסיכולוג ז'אן-קלוד מאס, אין תשובה אחת שמתאימה לכולם לשאלה זושכן הדבר תלוי בנסיבות הספציפיות של כל זוג.,

למה להתוודות?

לדברי כמה מומחים, חשיפת בגידה יכולה להניח את היסודות למערכת יחסים חדשה, כנה ואותנטית יותר. זה יכול גם לעודד עבודה על הנושאים הבסיסיים שהובילו לבגידה, ובמקרים מסוימים, לחזק את הקשר בין בני הזוג.

למה לשתוק?

עם זאת, מומחים אחרים מאמינים כי הודאה יכולה לגרום יותר נזק מאשר תועלת, במיוחד אם הבגידה היתה מעשה בודד ללא השפעה על היחסים. במקרה זה, לפעמים עדיף לשמור את הפער הזה לעצמך ולנסות להתמודד עם בעיות פנימיות בשקט.

איך להגיב לבגידה?

בגידה היא לעתים קרובות חוויה טראומטית וכואבת. אבל אז, איך מתאוששים אחרי חוויה כל כך קשה? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את התקופה הקשה הזו:

  • קחו צעד אחורה חשוב לקחת את הזמן לחשוב על זה ולשאול את עצמכם את השאלות הנכונות לפני שאתם מקבלים החלטה סופית לגבי עתיד מערכת היחסים שלכם.
  • תקשורת עם השותף שלך הביעו את רגשותיכם, את צרכיכם ונסו יחד להבין את הסיבות לבגידה.:
  • היו אמפתיים גם אם אתה נפגע, חשוב על רווחת בן זוגך ומערכת היחסים שלך, ואל תשתמש במצב זה כתירוץ לנקום או להשפיל את האדם האחר.:
  • פנה לעזרה אם אתה מתקשה לנהל את המצב הזה, אל תהסס להתייעץ עם איש מקצוע, כגון פסיכולוג או מגשר משפחתי, אשר יכול להדריך אותך השתקפות שלך.

בסופו של דבר, אי אפשר לחזות כיצד יתפתח סיפור בגידה. אבל על ידי אימוץ גישה אכפתית ופתוחה, כל אחד יכול לנסות ללמוד מניסיון זה, ומי יודע, לבנות מערכת יחסים חזקה עוד יותר עם בן זוגם.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.