מדוע הסרת עכבישים עם שואב אבק אינה רעיון טוב

רחוק מלהיות פתרון יעיל להיפטר עכבישים בבית, באמצעות שואב אבק יכול להיות מועיל ואפילו מזיק. סקרן למה? מאמר זה יסביר בפירוט את הסיבות לממצא זה.

היתרונות של עכבישים בבית

בניגוד למה שאנשים רבים חושבים, עכבישים אינם מהווים סכנה לבני אדם או לבעלי חיים מכיוון שהם נטולי תוקפנות וארס. בעצם הם אפילו פועלים כרגולטורים טבעיים של חרקים אופורטוניסטים ולא רצויים. הסיבה לכך היא שעכבישים ניזונים מפולשים אלה – כולל עכבישים אחרים – ובכך מפחיתים את פלישתם לביתכם.

בנוסף, עכבישים ממלאים תפקיד חיוני באיזון המערכת האקולוגית. בפרט, הם עוזרים לווסת אוכלוסיות מוגזמות של חרקים כגון יתושים, זבובים ומכרסמים.

חוסר היעילות של שואב האבק

חשוב להבין כישאיבת עכבישים אינה שיטה יעילה לחסל אותם. למעשה, עכביש בריא יכול לשרוד עד 200 ימים על ידי ניצול המאגרים שלו הודות לירידה בחילוף החומרים שלו. זה די והותר זמן כדי למצוא מוצא דרך צינור שואב האבק ואפילו להטיל ביצים בתהליך.

בנוסף, שיטה זו יכולה להיות אלימה במיוחד עבור עכבישים: לאחר מכן הם נקרעים באכזריות מהרשת שלהם ונזרקים על הקירות הפנימיים של המכשיר, מה שעלול לפצוע אותם.

טיפים מעשיים להרחקת עכבישים מבלי לשאוב אבק

אם, למרות כל הוויכוחים הללו, אתם מתעקשים לרצות להיפטר מהעכבישים שנמצאים בביתכם, הנה כמה טיפים עדינים ויעילים יותר:

  • ללכוד את היצור הקטן עם מיכל ודף נייר, לאחר מכן שחררו אותו בעדינות מחוץ לבית.
  • הימנעו מלהניח אותם על מפתן הדלת או על אדן החלוןמכיוון שהם יכלו לחזור במהירות לביתך כדי לטוות את קוריהם.,
באותו נושא :  על ידי הוספת מרכיב זה למים שלך כדי לנקות את הרצפות שלך, הבית שלך יהיה מבריק ומטוהר

מניעה עדיפה על ריפוי

במקום לרדוף אחרי עכבישים ישירות, עדיף להפוך את הבית שלכם לפחות אטרקטיבי לבעלי החיים הקטנים האלה. הנה כמה טיפים כדי למנוע משיכת עכבישים לביתך:

ניקוי עמוק

התחילו בניקוי מהרצפה ועד התקרה, שאבו אבק מכל המשטחים, הפינות והפינות כדי להסיר פירורים, שאריות מזון ואלמנטים אחרים שיכולים למשוך את החרקים שעכבישים ניזונים מהם.

הסרת קורים

השתמשו באבק נוצות או מטאטא עטוף בבד כדי להסיר קורי עכביש בזה אחר זה, מה שהופך את הבית שלכם לפחות מועיל להתקנה שלהם.

לסיכום, חשוב לקחת בחשבון את התפקיד הקריטי שעכבישים ממלאים במערכת האקולוגית שלנו ולקחת זאת בחשבון כאשר מנסים לצוד אותם. במקום להשתמש בשיטות ברבריות ולא יעילות כמו שאיבת אבק, בחרו במקום זאת בטריקים עדינים ומכבדים עבור החיות הקטנות והשימושיות האלה.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.