מכירים את הטיפים הבאים לשמירה על מכונת כביסה נקייה ונקייה מריחות?

אין זה נדיר למצוא את עצמכם מתמודדים עם אי נוחות הקשורה למכונת הכביסה שלנו, במיוחד ריחות רעים. זה יכול לנבוע מגורמים שונים כגון שאריות חומרי ניקוי, אבנית או לכלוך שהצטבר בתוך המכונה. במאמר זה אנו מציעים לכם טיפים פשוטים ויעילים לשמירה על מכונת הכביסה שלכם במצב טוב והימנעות מריחות לא נעימים אלה.

הסדירו את ניקיון מכונת הכביסה

כדי להבטיח פעולה אופטימלית של מכונת הכביסה שלכם, חיוני לבצע ניקיון קבוע של המכשיר. יש כמה דברים שצריך לבדוק ולתחזק:

 • המסנן יש לבדוק ולנקות אותו אחת לחודש כדי להסיר לכלוך וגושים שעלולים לחסום את זרימת המים.:
 • מגש הכביסה הוא נוטה לצבור שאריות חומרי ניקוי וחומרים אחרים.: מומלץ לבצע שטיפה חודשית עם מברשת שיניים.
 • אטם הדלת חלק זה של המכונה יכול גם לשמור על לכלוך וחיידקים.: זכרו לנגב אותו באופן קבוע עם מטלית לחה, ואם יש צורך, השתמשו במברשת כדי להסיר משקעים עקשניים.

בחרו במוצרים טבעיים ויעילים

כשזה מגיע לתחזוקה, אין כמו מוצרים טבעיים. הם לא רק ידידותיים לסביבה, אלא גם חסכוניים יותר ויעילים בדיוק כמו כימיקלים מסחריים. הנה כמה דוגמאות:

 1. סודה לשתייה זה עוזר לנטרל ריחות רעים ולחסל משקעי אבנית שעלולים להיווצר במכונה.: פשוט הוסיפו כף לתוף במהלך מחזור שטיפה בוואקום.
 2. חומץ לבן חומץ לבן, הידוע בתכונות החיטוי והסרת האבנית שלו, יכול לשמש לניקוי כל חלקי מכונת הכביסה – כולל אטמים ומסננים.: מזגו אותו ישירות לתוך מגש הכביסה לכביסה רגילה.
 3. לימון בנוסף לריח הנעים שלו, ללימון יש תכונות אנטי-בקטריאליות ואנטי-אבנית.: כדי לנצל את היתרונות שלה, לחתוך לימון לשניים ולשפשף אותו על החלקים לניקוי או להוסיף כמה טיפות מיץ לימון ישירות לתוף כדי להסיר שאריות ולנטרל את ריח המכונה שלך.
באותו נושא :  זה טריק פשוט מאוד מאפשר לך להפשיר מקפיא בתוך דקות

פתרונות לריחות מתמשכים

אם, למרות כל הטיפים והטריקים הללו, מכונת הכביסה שלכם ממשיכה להתפוצץ ריחות לא נעימיםייתכן שהגיע הזמן לבחון מקרוב את הגורמים לבעיה:,

 • ודאו שהמים מתנקזים כראוי לניקוז שלכם: ניקוז לא מספיק עלול להוביל להצטברות של מים עומדים, מה שתורם להתפתחות חיידקים ומיקרובים אחרים.
 • זכרו לשלוט בטמפרטורה במהלך מחזורי הכביסה: כביסה בטמפרטורה נמוכה יכולה לפעמים לעודד התפשטות של ריחות רעים. אל תהססו לרכוב באופן קבוע בטמפרטורה גבוהה כדי להרוג את החיידקים האחראים לריחות.
 • כדאי גם להסתכל על הצינורות שמחברים את מכונת הכביסה לביוב של הבית. אם אלה סתומים, יש סיכוי טוב כי עלייה בריחות תתרחש בתוך המכונה.

השתמש בשכל הישר על בסיס יומי

מעבר לטיפים שהוזכרו לעיל, כמה צעדים פשוטים יכולים לעזור לכם לשמור על מכונת הכביסה שלכם ולהימנע מריחות רעים:

 1. אל תשכחו להסיר את הכביסה מיד לאחר סיום מחזור הכביסה. הסיבה לכך היא כי השארת בגדים בתוף במשך זמן רב מדי יכול לקדם את התפשטות של חיידקים, וכתוצאה מכך, התפתחות של ריחות לא נעימים.
 2. היזהרו לא להעמיס יתר על המידה על המכונה שלכם: זה לא רק יהפוך את הכביסה לפחות יעילה, אלא גם יגדיל את כמות הלכלוך שהצטברה במהלך המחזור.
 3. כדי לייעל את האוורור ולמנוע הופעת עובש, השאירו את דלת מכונת הכביסה פתוחה באופן קבוע למשך מספר שעות לאחר כל שימוש.

על ידי יישום טיפים אלה ושימוש בשכל הישר על בסיס יומי, אתה אמור להיות מסוגל לשמור על היגיינה ללא דופי במכונת הכביסה ולמנוע הופעת ריחות רעים. אז אל תהססו, יישמו את הטיפים העמידים בפני טעויות האלה כדי לשמור על המכונה שלכם ללא רבב!

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.