מכירים את טכניקת הסוללה הזו שהצילה 80% ממערכות היחסים הרומנטיות?

בחברה שבה הקצב הקדחתני והמחויבויות היומיומיות הרבות יכולות להפר את האיזון של בני הזוג, חיוני למצוא פתרונות פשוטים ויעילים לחיזוק מערכת היחסים שלנו. בין טכניקות אלה, אחת מהן בולטת בפשטותה וביעילותה: טכניקת הסוללה.

מהי טכניקת הסוללה?

זוהי שיטה המורכבת מקישור צרכים וציפיות שונים בתוך בני הזוג ולאחר מכן לארגן אותם על פי סדר העדיפויות שלהם. על ידי דיון בהיבטים שונים אלה עם השותף שלך, אתה יכול לזהות את אלה החשובים ביותר לכל אדם ולעבוד יחד כדי לענות על צרכים אלה.

זהה את הצרכים והציפיות שלך

תהליך זה כרוך תחילה במודעות לרצונות ולצרכים שלנו, על מנת לזהות מה חיוני לנו במערכת היחסים שלנו. חשוב לשאול את עצמכם את השאלה הזו במלוא הכנות, כי לפעמים ציפיות מסוימות נעלמות מעינינו למרות שיש להן השפעה משמעותית על הצמיחה האישית שלנו. הרעיון כאן הוא לא לעשות מונולוג ארוך על עצמנו, אלא לשתף את הרצונות שלנו בצורה בונה כדי להזין את מערכת היחסים.

דברו עם בן הזוג שלכם

לאחר שצרכים אלה זוהו, השלב הבא הוא לדון בהם בפתיחות וללא שיפוטיות עם בן זוגנו. זה חיוני כדי להביע את הציפיות שלנו בצורה ברורה, הימנעות תוכחות או סטריאוטיפים. זוהי גם הזדמנות לכולם להקשיב באופן פעיל למה שיש לבן הזוג שלהם לומר על הצרכים שלהם.

ארגן דרישות לפי עדיפות

בסופו של דבר, המטרה היא ליצור "ערימה" שבה כולם מדרגים את הצרכים והציפיות שלהם לפי סדר עדיפויות. בדרך זו, יהיה קל יותר לקבוע יחד אילו היבטים של היחסים יש לתעדף. עם זאת, ברגע שזה נעשה, אתה יכול לעבוד בכוונה על נושאים אלה תוך כדי תנועה. חיים משותפים בצורה מאוזנת .

באותו נושא :  למה פתיחת המטריה בפנים מביאה מזל רע? אמת או שקר?

למה זה יכול להציל את מערכת היחסים שלכם?

  • תקשורת משופרת: אחד המרכיבים העיקריים של מערכת יחסים בריאה ומאושרת הוא היכולת לתקשר ביעילות עם השותף שלך. טכניקת המחסנית מחזקת היבט זה על ידי עידוד כל אחד מבני הזוג לחלוק את דאגותיהם וציפיותיהם.
  • מקדם הבנה הדדית: על ידי הקשבה לבן הזוג שלנו וניסיון להבין את הציפיות שלהם, אנו יוצרים אקלים של אמון ואמפתיה התורם לתפקוד טוב יותר של בני הזוג.
  • משמש בסיס למשא ומתן ויישוב סכסוכים: כאשר מתעוררת מחלוקת או קושי במערכת היחסים, חשוב שיהיו כלים להתמודד איתה. על ידי הבנת הצרכים וסדרי העדיפויות אחד של השני, קל יותר למצוא מכנה משותף ולהימנע מקונפליקטים זדוניים או אי הבנות.
  • מאפשר לך לעבוד באופן יזום כדי לשפר את מערכת היחסים: ברגע שהציפיות משותפות ומתועדפות, טכניקת המחסנית מספקת בסיס מוצק לעבוד על כל היבט ספציפי ומניעה את בני הזוג יחד בכיוון הנכון.

יישום טכניקת הסוללה הלכה למעשה

כדי לנצל את מלוא היתרונות של שיטה חדשנית זו, יש לשלב אותה בהדרגה וברציפות בחייכם כזוג. הנה כמה טיפים כיצד להגדיר את טכניקת הסוללה ולנצל את היתרונות הרבים שלה:

תזמון זמן קבוע להחלפה

על מנת שהתרגיל יהיה יעיל, חשוב להקדיש זמן לדיונים אלה. לדוגמה, אתם יכולים לבחור להיפגש פעם בשבוע כדי לקחת רגע ביחד ולדון בנושאים הקשורים לסוללות.

ודא שכולם מעורבים

כדי שהשיטה תצליח, היא חייבת להיות מאומצת על ידי שני בני הזוג. חיוני ששניהם יהיו מחויבים לתהליך ושכל אחד יוכל להביע את עצמו בחופשיות לגבי הציפיות שלו.

הימנעות מתוכחה

כאשר דנים בצרכים ובציפיות שלנו, זה יכול להיות מפתה להתמקד במה שהשותף שלנו לא עושה מספיק או לתקשר בצורה של ביקורת. חשוב להישאר ערניים ולנסות לדון בנושאים אלה באדיבות במקום להתמקד בחסרונות של האדם האחר.

באותו נושא :  בעזרת הטריק הזה תוכלו לחסל עשים מארונות המטבח שלכם בלי שום בעיה

לחשוב יחד על הפתרונות שיש להציב

ככל שהדיונים יתקדמו, ניתן יהיה לזהות תחומים לשיפור כדי לענות על הצרכים העדיפים של בני הזוג. לכן חיוני לעבוד יחד כדי ליישם התאמות אלה בפועל על מנת להבטיח את הצלחתן.

לסיכום, טכניקת המחסנית היא שיטה גאונית המקדמת דיאלוג, הבנה הדדית ושיפור מתמיד של מערכת היחסים. על ידי יישום שיטה זו באופן קבוע, יהיה לך כל סיכוי לגבש את חייך כזוג ולחיות מערכת יחסים מספקת.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.