נקודת המבט של המטפלים

לדברי מספר מטפלים אמריקאים, קונפליקט בתוך זוג יכול להועיל למערכת היחסים בטווח הארוך. במאמר זה נחקור כיצד ויכוח יכול לעזור לחזק קשר רומנטי וכיצד להתמודד עם קונפליקטים אלה בצורה בריאה.

חשוף את הרגשות שלך כדי למנוע ניתוק

מחקרים מראים כי זוגות שמתווכחים ומתפייסים הם לרוב המאושרים ביותר בטווח הארוך. ג'ואנה הריסון, סופרת ומטפלת זוגית, מסבירה שכאשר אף פעם אין קונפליקט ובני הזוג לא מראים את ההבדלים או הרגשות החזקים שלהם, הם נוטים להתנתק זה מזה. באופן דומה, סוזנה אבסה, פסיכואנליטיקאית זוגית, מצביעה על כך שהערות חומציות קבועות המתמקדות תמיד באותם נושאים הן סימן לבעיה בסיסית שיש לטפל בה.

הבנת בן הזוג שלך באמצעות ויכוחים

איאן לזלי, מחבר הספר "Conflicted", מחשיב ויכוח כזמן שבו אתם אוספים מידע על בני הזוג שלכם, כולל מה אכפת להם או מה מכעיס אותם. לדבריו, חשוב להבין שבתקשורת יש "שני תדרים: תדירות התוכן (למשל הוצאת האשפה) ותדירות הקשר", שעניינה כבוד או חיבה.

התמודדות קונסטרוקטיבית עם קונפליקט

סוזנה אבסה מייעצת להימנע מלהאשים זה את זה ובמקום זאת לראות את הסיבה לסכסוך כ"בעיה משותפת". מטפלים מסכימים שכאשר המתח עולה, הכל קופא. "ככל שחם יותר, כך אתה חושב פחות," מסביר איאן לזלי, בעוד סוזנה אבסה מתעקשת על החשיבות של לקיחת צעד אחורה מהתגובות הלא פרופורציונליות לפעמים שלנו.

קח זמן לחשוב

אם נושאים מסוימים נראים מסובכים במיוחד לדיון עם בן / בת הזוג שלך, זה חיוני לקחת רגע לבד כדי להבין למה זה כל כך קשה לך. כפי שסוזנה אבסה מציינת, אחד האתגרים הגדולים ביותר במערכת יחסים הוא למידה "לנהל את הסכסוך בצורה בריאה ויצירתית".

באותו נושא :  הסרת אבנית במקלחת, טיפים מקוריים ועצות לניקיון

מצא עצות לניהול טוב יותר של ויכוחים במערכת היחסים שלך

כדי להשיג זאת, הנה כמה הצעות מועילות:

  • הביעו את רגשותיכם: במקום לקבור אותם או לתת להם להתפוצץ, שתפו איך אתם מרגישים עם בן הזוג שלכם על בסיס קבוע.
  • האזינו באופן פעיל: כאשר אתה בסכסוך, נסה להניח בצד באופן זמני את נקודת המבט שלך כדי לנסות להבין את נקודת המבט של האדם האחר.
  • למדו לשחרר: יש מחלוקות שלא כדאי להמשיך בהן. לפעמים צריך להתפשר.
  • למד מהתנגשויות קודמות: חשבו מה עבד ומה לא בטיעוני העבר שלכם כדי לנהל אותם טוב יותר בעתיד.

שורה תחתונה: ויכוחים יכולים לחזק את מערכת היחסים שלכם

בקיצור, למרות שקשה לקבל קונפליקטים כחלק אינטגרלי ממערכת יחסים בריאה, ההסברים והעצות של המטפלים שצוטטו במאמר זה מראים שאפשר לשאוב מהם כוחות חדשים. על ידי למידה להתמודד עם רגעים מתוחים אלה בצורה בונה ועל ידי הסכמה לקחת צעד אחורה מהתגובות שלנו, אנו יכולים לגדול כזוג ולחזק את קשר האהבה שלנו.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.