על פי מחקר זה, אנשים עם תכונת אופי חזקה זו הם המאושרים ביותר

בעולם שממהר לשפוט ולקטלג, מחקר שנערך לאחרונה מטיל ספק ביצירות של אמונות על המפתחות לאושר. חשבו מחוץ לקופסה של אלטרואיזם ואכפתיות וגלו כיצד תכונות אישיות מושמצות לעתים קרובות כמו נרקיסיזם עשויות להיות קשורות לרמות גבוהות יותר של אושר. מאמר זה חוקר את התיאוריה המפתיעה המקשרת כמה מהעמדות הכי פחות מוערכות חברתית עם רווחה רגשית עמוקה ומושרשת.

הדיכוטומיה המפתיעה של אושר

מדהים עד כמה התנהגויות מסוימות נתפסות כ שנאה יכול לדור בכפיפה אחת עם תחושת אושר בולטת. בעוד טוב לב ואמפתיה נתפסים לעתים קרובות ככרטיס לרווחה, המחקר המדובר שופך אור בלתי צפוי על נושא זה. היא מציעה כי תכונות כגון נרקיסיזם יכול מאוד להיות שם נרדף לסיפוק גדול יותר בחיים.

החיפוש אחר אושר בעידן הרשתות החברתיות

הלחץ החברתי להיות מאושר מעולם לא היה מוחשי יותר מאשר בזמננו, כאשר השוואה ב- מדיה חברתית מוסיף רובד של מורכבות למערכת היחסים שלנו עם אושר. תופעה זו יכולה להוביל לחיפוש קדחתני אחר דימוי של אושר, לעתים קרובות ההפך ממה שיכול באמת להוביל לרווחה אותנטית.

לקחים מלימוד השילוש האפל

ה השילוש האפלחיבור תכונות אישיות כגון מקיאווליזם, נרקיסיזם ופסיכופתיה, נמצא בלב מחקר זה., מחקר זה מנתח כיצד התנהגויות אלה, הנחשבות לעתים קרובות רעילות ואנטי-חברתיות, יכולות באופן פרדוקסלי להיות בקורלציה עם רמות גבוהות של אושר.

תכונות שנויות במחלוקת ופיוסן עם אושר

המחקר מזהה בדיוק איזה תכונת אישיות מלאת שנאה הוא באמת תואם אושר. בין מקיאווליזם, נרקיסיזם ופסיכופתיה, מי מהם מתברר כבעל ברית בלתי צפוי לחיים מאושרים?

באותו נושא :  זה לא עולה כלום ומסיר עובש מהקיר והתקרות ללא מאמץ

התוצאות המסקרנות על מקיאווליזם ופסיכופתיה

התוצאות מדגימות קשר מורכב בין מקיאווליזם וה- פסיכופתיה. אומרים שלתכונות אלה יש השפעה מובהקת ולעיתים מפתיעה על רמת האושר שחשים האנשים המציגים אותן.

נרקיסיזם, נכס נסתר?

כנגד כל הסיכויים, נרקיסיזם יכול להחזיק כמה המעלות במונחים של אושר. המאמר בוחן כיצד תכונה זו, המהווה לעתים קרובות מקור לביקורת, יכולה דווקא לקדם הגשמה אישית.

הניואנסים והמגבלות של המחקר

כמו כל מחקר, גם למחקר הזה יש חלק ב הטיות פוטנציאליות ומגבלות. חשוב לקחת אלמנטים אלה בחשבון כדי לחדד את הקשר בין תכונות השילוש האפל לבין האושר, ולשקול את ההיקף האמיתי של המסקנות שהועלו.

 

mm
פורסם על ידי Judith

רכזת מתמחה באסטרולוגיה ובפסיכולוגיה עבור אתר אינטרנט מוכר.