רק 1% מהאנשים מסוגלים למצוא את החיה השלישית בתמונה זו! האם אתה אחד מהם?

דמיינו דולפין חינני זולל דג, ספינה אלגנטית משייטת מרחוק – סצנה ימית שגרתית ביותר, אפשר לחשוב. אבל תחשבו שוב, כי התמונה הזאת נושאת סוד שרק 1% מהצופים יכולים לפענח: נוכחותה של חיה שלישית מוסתרת בחוכמה. אשליות אופטיות כאלה אינן חידות חזותיות גרידא; הם חלונות להבנת המוח שלנו וכלי רב ערך בפסיכואנליזה. היו מוכנים ממש להפוך את התמונה, ואולי את התפיסה שלכם, כדי לחשוף את הציפור הבלתי חשודה המסתתרת בפנים.

בואו נעמיד את העיניים במבחן

לפניכם, המחשה פשוטה לכאורה: דולפין לוכד א דגתחת מבטו המרוחק של ספינה. אבל מה שפחות חשוד הוא שהדימוי הזה טומן בחובו אתגר שמעורר את סקרנותם של כולם. אנו מאתגרים את הצופים: האם אתם יכולים להצטרף לאליטה של ה-1% על ידי שטיפת היצור הבלתי חשוד שמסתיר בה?

אשליות אופטיות: יותר מסתם סט תמונות

אשליות אופטיות, הנתפסות לעתים קרובות כבידור חזותי, חושפות מאוד את הטריקים של מוח. אשליה אופטית זו, המייצגת דולפין ודג, יכולה לחשוף את איכות הראייה שלך. אם אינך מצליח לזהות את החיה השלישית, נסה להפוך את התמונה. טיקטוקר אחד נתן רמז מועיל: "נסה להפוך את הטלפון שלך ואולי תראה אותו". טריק פשוט זה ידריך אותך לפתרון, כפי שמוצג להלן.

פתרון אשליה אופטית

אשליות אופטיות הן תמונות מסקרנות שבודקות את התפיסה שלנו. הם יכולים להיות פיזיים, פיזיולוגיים או קוגניטיביים, והם נלמדים לעתים קרובות בפסיכואנליזה.

הדימוי של דולפין אוכל דג, שמסתיר חיה שלישית, הוא דוגמה טובה לאיורים גאוניים אלה. אשליות אלה יכולות גם להעריך את האינטליגנציה שלנו, מכיוון שלעתים קרובות קשה לזהות אלמנטים נסתרים. מניפולציה של התמונה, כגון היפוכה, יכולה לעזור לחשוף פרטים אלה.

באותו נושא :  איזה נוף מתאים לך? מבחן אישיות זה מספר לך הכל על זה.

בקיצור, אשליות אופטיות מציעות בידור שהוא גם מהנה וגם חינוכי, ומאפשרות לנו לאמן את המוח שלנו.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.