3 שימושים מקוריים בהמלטה לחתולים שלא ידעתם עליהם

כולנו יודעים את התפקיד העיקרי של המלטה חתולים: לשמור על חיות המחמד שלנו ועל הבית שלנו נקי וללא ריח. אבל האם ידעת כי המלטה זו יכולה לשמש גם עבור דברים רבים אחרים? במאמר זה, גלו שלושה שימושים מקוריים וגאוניים להמלטת חתולים.

1. סופג לחות ומנטרל ריחות

אחד המאפיינים העיקריים של חול חתולים הוא יכולתו לספוג לחות וריחות. נכס זה יכול לשמש היטב בתחומים אחרים מלבד ניקוי החתולים הביתיים שלנו. הנה כמה דוגמאות:

א) שמור על הטלפון הנייד שלך יבש

אם הטלפון הנייד שלך נופל בטעות למים או עושה אמבטיה לא מכוונת, להוציא אותו בהקדם האפשרי ומיד להסיר את הסוללה (אם זה דגם עם סוללה נשלפת). לאחר מכן, הניחו אותו במיכל מלא בפסולת חתולים, רצוי המקור הטוב ביותר של החתול, בפורמט 10Lעל מנת לספוג את עודפי המים שעדיין קיימים., תן לו להתייבש כך במשך 24 שעות לפחות, ולאחר מכן החזיר את הסוללה ונסה להפעיל שוב את הטלפון. עם הטריק הזה, תוכלו להגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההישרדות שלה.

ב) לחסל ריחות רעים בנעליים

לאחר יום ארוך של הליכה או פעילות גופנית, הנעליים שלך עשויות להפיץ ריחות לא נעימים. כדי לתקן זאת, פשוט הניחו כמה גרגירים של חול חתולים בגרב נקייה שלאחר מכן תחליקו לתוך הנעל. השאירו למשך הלילה והצטיידו בנעליים טריות ונטולות ריח למחרת בבוקר!

באותו נושא :  הכל נעלם. הטריק לנקות את התנור ללא מאמץ.

(ג) תיקון ביצות

עליות גג, מרתפים ומוסכים נוטים לעתים קרובות ללחות, מה שעלול לגרום לאי נוחות ולפגוע בחפצים מסוימים. כדי להפחית לחות זו, מלא מספר מיכלים (קופסאות או צנצנות) בחול חתולים והנח אותם באזורים המושפעים ביותר. ארגז הצרכים יספוג לחות עודפת ובכך יסייע לשפר את האסתטיקה והבריאות של חלל המגורים שלכם.

2. חומר ניקוי ידידותי לסביבה וקומפוסט לבית

בדיוק כפי שהוא שומר ביעילות על לחות וריחות בארגז הצרכים של חברינו ההולכים על ארבע, חול חתולים יכול לשמש גם כחומר ניקוי ידידותי לסביבה עבור משטחים מסוימים בביתנו. הנה שני שימושים לא מוכרים:

א) להסיר כתמים עקשניים מרצפות ושטיחים

על כתם שומן, שמן או רוטב, מפזרים בנדיבות חול חתולים ומשאירים למשך כעשר דקות. המלטה תספוג את רוב השומן ו יהפוך את הניקוי להרבה יותר קל. לאחר שלב זה, כל שעליך לעשות הוא לטאטא או לשאוב אבק כדי להסיר את הגרגירים הנותרים.

ב) קומפוסט ביתי

למי שעוסק בקומפוסט ביתי, דעו כי ניתן להוסיף גם פסולת לקומפוסטר שלכם. עם זאת, בחר המלטה חתולית מקורית, לא מבושמת וניתנת לקומפוסטכגון אלה העשויים מכדורי קש או ירקות., כך ניתן להוסיף חלקים מלוכלכים (חלקים מצטברים) לקומפוסט מבלי לחשוש לסביבה או לבריאות הצמחים שלכם.

3. בגינה: הגנו על הצמחים שלכם מפני כפור ומזיקים

ניתן להשתמש בתכונות הבידוד של חלק מהמלטות החתולים כדי להגן על הצמחים שלכם בלילות קרירים או בתקופות כפור. עם זאת, הקפידו להשתמש במצעים מתכלים ולא רעילים:

(א) הגנה מפני כפור:

בחודשים הקרים יותר, כאשר הטמפרטורות בלילה יורדות מתחת לאפס, חלק מהצמחים עלולים לסבול מהקור. כדי להגן עליהם, פשוט הניחו שכבה עבה של פסולת חתולים קומפוסט סביב רגלי הצמחים שלכם, שתאפשר להם לעשות זאת לשמור על קצת יותר חום.

באותו נושא :  על פי מחקר זה, אנשים עם תכונת אופי חזקה זו הם המאושרים ביותר

ב) הדברה:

הוספת פסולת צמחים לאדמה וסביב נטיעות יכולה גם לעזור לשלוט בכמה מזיקים לגינה, כגון חלזונות וחשופיות. הם לא אוהבים כדוריות יבשות ויהססו להסתכן בהם כדי לכרסם את הצמחים שלכם.

כפי שניתן לראות, המלטה של חתולים אינה מוגבלת רק לשימושה העיקרי. מאפייני חומרים סופגים ומבודדים גם להפוך אותם בעלי ברית בתחומים אחרים של חיי היומיום שלנו, בין אם זה כדי לטהר את האטמוספירה, לנקות את הקרקע, להקל על קומפוסט הביתה או להגן על הצמחים שלנו מפני כפור ומזיקים. אז לפני שאתם זורקים את השקית הישנה והמעט פתוחה שלכם, שקלו לעשות שימוש חוזר בחול חתולים בדרכים אחרות!

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.