6 טיפים להלבנת שיניים באופן טבעי

שיניים יכולות להפוך צהובות ממגוון סיבות, אך ניתן לנטרל תופעה זו. בנוסף, תרופות טבעיות קיימות כדי להסיר כתמים ולהגן על האמייל. במאמר זה נציג בפניכם 6 טיפים להלבין את השיניים בצורה טבעית.

מדוע השיניים הופכות צהובות?

שיניים הופכות צהובות משתי סיבות עיקריות:

– שחיקת אמייל: השכבה החיצונית של השיניים מורכבת מאמייל, שהוא כמעט לבן ומגן על המבנים העמוקים יותר של השן. ככל ששכבת האמייל מידלדלת או נשחקת, הדנטין הופך גלוי יותר, מה שמעניק לשיניים מראה כהה יותר. מזונות חומציים, מחלות חניכיים והזדקנות עלולים לשחוק את אמייל השן.

–מזון: מזונות ומשקאות מסוימים, כגון קפה, עלולים להכתים שיניים. מזונות שמכתימים שיניים יכולים גם לשחוק את האמייל, ולהדגיש הצהבהבה. מזונות חומציים יכולים לגרום לשיניים להיראות צהבהבות על ידי שחיקת האמייל. מי שמודאג לגבי צבע השן שלו צריך להגביל את צריכת פירות הדר, קפה ומשקאות מוגזים. זה יכול גם למנוע חורים ומחלות חניכיים, שניהם יכולים לפגוע באמייל ולגרום לבעיות בריאות הפה.

1. נסו את מי הפה המושכים בשמן

שטיפת פה בשמן כרוכה בשטיפת הפה בשמן כדי להסיר לכלוך, חיידקים ושאריות. זה לא תחליף לצחצוח או חוט דנטלי, אבל כמה מחקרים מראים כי שטיפת הפה עם שמנים מסוימים יכולה לעזור להלבין את השיניים.

2. צחצחו שיניים עם סודה לשתייה

סודה לשתייה יכולה להעלים כתמים על פני השיניים. כדי לעשות זאת, לערבב כמות קטנה של סודה לשתיה עם מים כדי ליצור משחה לצחצח שיניים כפי שאתה עושה בדרך כלל עם משחת שיניים.

באותו נושא :  8 סימנים חיוביים לזהות את אהבת חייך

3. השתמש מי חמצן

מי חמצן הם אקונומיקה עדינה שיכולה לעזור להלבין את החיוך. אתה יכול להשתמש בו על ידי ערבוב חלק אחד מי חמצן עם שני חלקים מים ושטיפת הפה במשך כ -30 שניות.

4. להלבין את השיניים עם פירות

האנזימים פפאין וברומליין הנמצאים בפפאיה ובאננס, בהתאמה, יכולים לעזור להלבין את החיוך. אכלו פירות אלה באופן קבוע או מרחו משחת פירות מעורבת על השיניים כדי ליהנות מתכונות ההלבנה שלהם.

5. לעסו מזונות עשירים בסיבים תזונתיים

לעיסת ירקות סיביים מסוימים וקטניות יכולה לעזור לנקות פלאק מהפה, שהוא אחד הגורמים התורמים לשיניים מצהיבות. דוגמאות למזונות שכדאי לאכול כוללות גזר נא, סלרי, תפוחים ושעועית ירוקה.

שיטות הלבנה מיותרות או מזיקות

כמה אסטרטגיות הלבנת שיניים טבעיות עלולות להיות לא יעילות או אפילו מזיקות לבריאות הפה, כגון השימוש ב:

  • לימון
  • כתום
  • חומץ תפוחים
  • פחמן פעיל

כיצד למנוע כתמים על השיניים?

שמירה על היגיינת פה טובה היא הדבר החשוב ביותר שאתה יכול לעשות כדי למנוע ולהפחית הצהבה של השיניים. מומלץ לצחצח שיניים באופן קבוע עם משחת שיניים עם פלואוריד. בנוסף, תרופות מסוימות, כגון אנטיהיסטמינים, תרופות אנטי פסיכוטיות ותרופות ללחץ דם, יכולות להכהות את צבע החיוך שלך. לבסוף, אנטיביוטיקה מסוימת הניתנת במהלך הילדות עלולה לגרום לשינוי צבע השן בשלב מאוחר יותר בחיים.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.