7 ביטויים שיש להימנע מהם באינטליגנציה רגשית חסרת דעת

על פי מאמר של CNBC Make It, המומחית לפסיכולוגיה מאוניברסיטת הרווארד, ד"ר קורטני וורן, זיהתה לפחות 7 ביטויים שגורמים לזה להישמע כאילו אתה חסר אינטליגנציה רגשית. אינטליגנציה רגשית חיונית לשיפור מערכות יחסים, לבניית קשרים ולרכישת אמון של אחרים. הנה כמה משפטים שכדאי להימנע מהם אם אתם רוצים לשים את הסיכויים בצד שלכם להצליח אישית ומקצועית.

1. "אני לא אשתנה, ככה אני"

משפט זה מעיד על חוסר נכונות להתפתח ולהשתפר. באומרכם שלעולם לא תשתנו, אתם יוצרים את הרושם שאתם נעולים על הפגמים שלכם ושאתם מתנגדים לכל ביקורת או הצעה.

2. "תפסיק להיות אידיוט"

שימוש בביטוי זה מראה שאתה לא מוכן להקשיב לאחרים או לעבוד יחד כדי למצוא פתרונות. במקום זאת, לנקוט גישה בונה יותר על ידי ניסיון להבין מדוע האדם האחר מתנהג בדרך מסוימת או על ידי שיתוף הרעיונות שלך לפתרון בעיה.

  • ביטוי שיש להימנע ממנו: תפסיק להיות טיפש
  • חלופות: למה אתה עושה את זה? / מה גורם לך להגיד את זה? / יש לך הצעה לפתור את הבעיה הזאת?

3. "לעולם לא אסלח לך"

משפט זה מראה חוסר אמפתיה וחוסר יכולת לשים את עצמך בנעליו של האדם האחר, שתי תכונות חיוניות באינטליגנציה רגשית. טעויות קורות לכולם, וחשוב להיות סלחניים ומבינים כשמתמודדים איתן.

  • ביטוי שיש להימנע ממנו: לעולם לא אסלח לך
  • חלופות: זה כואב, אבל בואו ננסה למצוא דרך לתקן את הטעות הזו / בואו נתקדם ונלמד מהמצב הזה
באותו נושא :  זהו המרכיב הסודי שיגרום לבית שלכם לזרוח כפי שלא הבריק מעולם

4. "זו תמיד אשמתם של אנשים אחרים"

על ידי האשמה עקבית של אחרים, אתה מפגין חוסר בגרות רגשית וסירוב לקחת אחריות על הטעויות שלך. במקום זאת, קחו את הזמן להכיר בעוולות שלכם וחפשו דרכים לשפר את פעולותיכם בעתיד.

5. "אני בטוח שאהיה בסדר (בלי באמת להקשיב או ללמוד את המצב)"

לעתים קרובות מדי, אנו ממעיטים בערכן של בעיות של אנשים אחרים מבלי להקדיש זמן להקשיב להם ולהעריך את מצבם. גישה זו יכולה ליצור את הרושם שאתה חסר אמפתיה ורגישות לצרכים של אחרים.

6. "לעשות מה שאני אומר, לא כמו שאני עושה"

משפט זה יכול לשקף חוסר קוהרנטיות ומופת בפעולות שלך, שהם מרכיבים חיוניים כדי לעורר אמון וכבוד. המילים שלך חייבות להיות בקנה אחד עם הפעולות שלך כדי לפתח אינטליגנציה רגשית אמיתית.

7. "לא אכפת לי"

על ידי הבעת אדישות למצב או לדאגות של אחרים, אתה נותן את הרושם של חוסר רגישות ודאגה לאחרים. חשוב ללמוד להיות קשובים ולדאוג לרווחתם של אחרים על מנת להפגין אינטליגנציה רגשית.

פתח את אינטליגנציה רגשית חיוני להצלחה אישית ומקצועית. על ידי הימנעות מ-7 הביטויים הללו, תוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם לבנות קשרים חזקים, לרכוש את אמונם של אחרים ולשגשג בכל תחומי חייכם. אל תהססו לעבוד על התקשורת שלכם ולפתח את האמפתיה שלכם כדי לשפר כל הזמן את האינטליגנציה הרגשית שלכם.

 

mm
פורסם על ידי Judith

רכזת מתמחה באסטרולוגיה ובפסיכולוגיה עבור אתר אינטרנט מוכר.