8 טריקים ותרסיסים טבעיים

עכבישים שנכנסים לביתכם לא תמיד מתקבלים בברכה. למרות שהם ניזונים מחרקים ולפעמים זה נוח, אנחנו לא אוהבים לראות אותם מתיישבים בפינות החמות של הפנים שלנו. הנה כמה טריקים טבעיים ותרסיסים כדי להרחיק אותם מהבית שלך.

דוחה עכבישים טבעי

אין כמו הטריקים של סבתא עם מרכיבים טבעיים כדי להרחיק עכבישים:

דוחה תמצית שום

תמצית שום היא דוחה עכבישים מעולה, במיוחד בשילוב עם מים וסבון. כדי להכין את זה דוחה, תצטרך:

 • 4 שיני שום
 • סבון כלים
 • מכתש ומזיק או בלנדר
 • מכולה
 • מסננת עדינה
 • וופורייזר

מרסקים את שיני השום בבלנדר או בעזרת מכתש ומזיק. מוזגים את תרכיז השום לבקבוק תרסיס, מוסיפים שתי כוסות מים (כ-473 מ"ל) וכפית סבון כלים.

דוחה על בסיס שמן אתרי לבנדר

לבנדר דוחה עכבישים הודות לתרכובת שהוא מכיל בשם לינאלול, המצויה בדוחי חרקים. נוסף על כך, עכבישים לא אוהבים את הריח החזק של לבנדר.

טיפ נוסף הוא להכין תרסיס דוחה עם שמן אתרי לבנדר. כדי לעשות זאת, לדלל 6 עד 8 טיפות של שמן אתרי זה ב 120 מ"ל של שמן צמחי על פי בחירתך, כגון שמן זית או שמן חמניות. עכבישים גם לא אוהבים את הריח של השמנים האלה.

תרסיס דוחה עם שמן אתרי נענע חריפה

מחקר שפורסם בכתב העת J Econ Entomol בשנת 2018 הראה כי שמן נענע חריפה יעיל בהרחקת שלושה סוגים שונים של עכבישים. לכן אנחנו הולכים להכין תרסיס דוחה עכבישים עם שמן זה שהחומרים המשוחררים שלו יעילים בדחיית עכבישים.

תזדקק ל:

 • שמן אתרי נענע חריפה
 • סבון כלים
 • מים
 • מכולה
 • וופורייזר, רצוי עשוי זכוכית

לדלל 5 עד 10 טיפות של שמן אתרי מנטה בשתי כוסות מים, או כ 473 מ"ל מים, במיכל. מומלץ להשתמש בבקבוק זכוכית מכיוון ששמן אתרי נענע חריפה מפרק פלסטיק לאורך זמן.

באותו נושא :  גלו דרכים יעילות לייבש את הכביסה שלכם ללא מייבש

רססו אותו על כל האזורים בהם מבקרים עכבישים, כגון אדן החלון.

מלכודות ללכידת עכבישים

בנוסף לתרסיסים דוחים, ישנן גם מלכודות בהן ניתן להשתמש כדי ללכוד עכבישים מבלי להרוג אותם. הנה כמה רעיונות למלכודות:

מלכודת דביקה

מלכודות דביקות יעילות מאוד בלכידת עכבישים שמסתובבים על הרצפות או הרצפה שלכם. מקמו אותם בפינות החדרים שלכם וליד קירות שבהם עכבישים נוטים לנוע.

מלכודת דבק ביתית

אתה יכול גם להכין מלכודת דבק משלך כדי לתפוס את העכבישים. כל שעליכם לעשות הוא לקחת חתיכת קרטון קשיח ולמרוח עליה דבק חזק ולא רעיל. לאחר מכן הניחו את המלכודת במקומות שבהם נראים לעתים קרובות עכבישים.

סודה לשתייה ומלח

מערבבים סודה לשתייה ומלח בקערה קטנה ומפזרים את התערובת סביב אזורים שורצי עכבישים. שיטה זו אינה מזיקה לבני אדם או לחיות מחמד, אך היא יעילה בדחיית עכבישים.

מים וחומץ לבן

ערבוב מים וחומץ לבן הוא תרופה יעילה נוספת להרחיק עכבישים. מלאו בקבוק תרסיס בתערובת של חלקים שווים של חומץ לבן ומים, ולאחר מכן רססו בנדיבות על אזורים שורצים.

לסיכום, ישנם פתרונות טבעיים רבים ותרסיסים כדי להרחיק עכבישים מהבית שלך. על ידי שימוש בשיטות אלה, אתה יכול לשמור על הבית שלך בטוח מפני עכבישים מבלי להזדקק לכימיקלים.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.