Ghostlighting, האמנות החמקמקה של להיעלם ולגרום לאדם האחר להרגיש אשם

בזמנים אלה, כאשר מערכות יחסים רומנטיות נראות לעתים קרובות תלויות על חוט השערה, רוח רפאים הוא תרגול חתרני של משחק עם רגשות כדי להשיג מטרות אנוכיות. מדובר בתופעה מסוכנת שיש להתייחס אליה ולהבין אותה במורכבותה. אז איך מזהים רוח רפאים ומגנים על עצמכם מפניה? אילו פתרונות יש לאמץ מול אסטרטגיה הרסנית זו?

מה זה Ghostlighting?

Ghostlighting הוא מונח המשלב שני מושגים: גוסטינג (היעלמות) וכן גזלייטינג (שליטה מוחית). זהו אפוא תהליך המבוסס על היעלמותו הפתאומית של אדם אחד והאשמתו של האדם האחר על מנת להשיג את מטרותיו. אם האדם השני מכחיש שהוא נעלם ומטיל ספק בזיכרונות שלכם, ברגעים שביליתם יחד או בכל היבט אחר, אתם יכולים להיות בטוחים שאכן מדובר ברוח רפאים.

המנגנונים הרעילים של רוח רפאים

כאשר אתה מתמודד עם סוג זה של התנהגות, אתה עלול להרגיש אשם, לחיות מחדש את המצב שוב ושוב מחפש את הטעות, או אפילו להאשים את עצמך על כישלון מערכת היחסים. עם זאת, חשוב להבין כי שום דבר מזה אינו נכון. Ghostlighting, המכונה לעתים קרובות "רוחות רפאים", הם בדרך כלל אנשים שאינם מעזים להתמודד עם מצבים קשים או לא נוחים. במקום להיות אגרסיביים באופן גלוי, אנשים אלה מאמצים גישה פסיבית-אגרסיבית שהופכת אותם למזיקים עוד יותר.

כיצד להימנע מנפילה למלכודת?

  • היו מודעים לאופי המניפולטיבי של התנהגותם ואל תרגישו אשמים.
  • גלה את הסיבות לפרידות קודמות של בן זוגך כדי לזהות דפוסי רוח רפאים אפשריים.
  • שימו לב לסימני האזהרה: שינויים פתאומיים במצב הרוח, חוסר תקשורת, חוסר יציבות רגשית…
באותו נושא :  הכל נעלם. הטריק לנקות את התנור ללא מאמץ.

הכרה בסוג זה של התנהגות חיונית לשמירה על בריאות הנפש. ואכן, מול סוג זה של חוויה לא נעימה ולא מובנת, קל להרגיש אבוד ונחלש.

להגן על עצמך ולקפוץ בחזרה אחרי רוח רפאים

למרות שזה אולי נראה בלתי אפשרי לשנות את התנהגותו של מצית השדים, ניתן לנקוט צעדים כדי להגן מפני ההשפעות ההרסניות שלהם. הנה כמה טיפים להתמודדות עם רוח רפאים:

סיום הקשר

אם אתה קורבן של רוח רפאים, חשוב לא להיכנע לפיתוי לחזור לאותו אדם. על ידי סיום חילופי הדברים וניתוק כל קשר, תוכלו לצאת ממעגל הקסמים ולדאוג לעצמכם.

התייעצו עם איש מקצוע

תמיכה פסיכולוגית יכולה להיות רבת ערך בהבנת המנגנונים הפועלים, להיות מודעים לערך שלך ולהחזיר את הביטחון בעצמך ואת הכישורים הבינאישיים שלך.

פתח את תיבת הדו-שיח

אל תהסס לשתף את החוויה שלך עם חברים, קרובי משפחה או אנשים במצבים דומים לקבלת ייעוץ ותמיכה. להביע את עצמך בחופשיות על איך אתה מרגיש יאפשר לך גם לקחת בחשבון ולשחרר את עצמך מן החרדות זמן רב כי רוח רפאים כרוך לעתים קרובות.

הגיע הזמן להגיד לא לרוח רפאים

בסופו של דבר, חשוב להיות מודעים לכך שרוח רפאים אינה פרקטיקה טריוויאלית ויש להתייחס אליה ברצינות כדי להימנע מפגיעה קבועה ברווחה הנפשית והרגשית שלכם. לכן, חיוני להכיר בסוג זה של התנהגות, להוקיע אותה בעת הצורך, ומעל לכל להגן על עצמך מפני זה. חשוב לזכור שיש לכם את הזכות להיות מכובדים ואהובים, חופשיים מאלימות מלאכותית או מניפולטיבית.

 

mm
פורסם על ידי Judith

רכזת מתמחה באסטרולוגיה ובפסיכולוגיה עבור אתר אינטרנט מוכר.